Hasan Baltacı Haberleri

Hasan Baltacı Haberleri

Baltacı'dan sert ifadeler!

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Seydiler İlçe Tarım Müdürü Orhan Çanakcı’nın görevden alınma kararıyla ilgili sert ifadelerde bulundu.

Milletvekili Baltacı'ya kritik görev

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), örgütsel kapasitesini arttırmak için başlattığı çalışmalar kapsamında ‘Karadeniz Masası’nı kurdu. 

Milletvekili Baltacı'dan sert eleştiri!

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada bütçelerini savunmak için Meclis’e gelen bakanları çok sert ifadelerle eleştirdi.

Bakan Yanık'tan Milletvekili Baltacı'ya cevap

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın iddialarını cevapladı.

'Toplanan yardımlar afetzeder için kullanılmalı'

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, yardım kampanyası kapsamında toplanan 996 milyon liranın son kuruşuna kadar afetzedeler için kullanılması çağrısını bir kez daha yineledi.

Baltacı, yol çalışmalarını hatırlattı

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçe görüşmelerinde Kastamonu’daki yol çalışmalarını hatırlattı.

'Bu işin peşini bırakmayacağım'

Kastamonu Milletvekili Baltacı, Aile ve Sosyal Hizmetler Kastamonu İl Müdürlüğü’ndeki uyuşturucu skandalını bir kez daha gündeme getirerek 'bu işin peşini bırakmayacağım' dedi.

Bakan Kurum ile Milletvekili Baltacı arasında gerginlik!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesinin görüşüldüğü Plan Bütçe Komisyonu, CHP Milletvekili Hasan Baltacı ile Bakan Murat Kurum arasındaki gerginliğe sahne oldu.

'Kastamonu, uyuşturucuyla pudra şekeriyle anılmak istemiyor'

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, 'Kastamonu, uyuşturucuyla pudra şekeriyle anılmak istemiyor' dedi.

'Birileri şekerden vurgun vuruyor'

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, 'şekerin fabrika satış fiyatı ile piyasa satış fiyatı arasında neredeyse yüzde 50'ye yakın fark var. Birileri şekerden vurgun vuruyor' dedi.

'Abana ve Bozkurt 6. Teşvik Bölgesi ilan edilmeli'

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, sel felaketinde büyük yıkım yaşayan Bozkurt ve Abana’nın 6. Teşvik Bölgesi ilan edilmesi gerektiğini dile getirdi.

'Hastanede randevu sistemi çökmüş durumda'

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun doktor ihtiyacını bir kez daha Meclis’te gündeme getirerek, hastanede randevu sisteminin çökmüş durumda olduğunu belirtti.

CHP'den poster tepkisi

Kastamonu'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Cumhurbaşkanının posterinin açılmasına tepki CHP gösterdi.

'Atatürk'ün uyarısının aksine bir politika izleniyor'

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Atatürk'ün uyarısının aksine bir politika izlendiğini söyledi.

Kastamonu’daki önemli bir iddiayı gündeme getirdi

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun 12. Birleşiminde Kastamonu’daki önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

'Teleferiği neticelendirin'

AK Parti İl Başkanı Ünlü, teleferiğin akibetinin neticelendirilmesini talep etti.

Cide'nin afet bölgesi ilan edilmemesini eleştirdi

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Cide ilçesinin genel hayata etkili afet bölgesi ilan edilmemesini eleştirdi.

Sel felaketiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulmalı

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 11 Ağustos’ta Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta meydana gelen sel felaketi ile ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını teklif etti.

'Şehitlik ve gazilik, ölümsüz birer değerdir'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle açıklamada bulunarak, 'şehitlik ve gazilik, ölümsüz birer değerdir' dedi.

CHP'den Zafer Bayramı fener alayı

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü dolayısıyla fener alayı düzenledi.

'Bir an önce afet bölgesi ilan edilmeli'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, sel felaketi yaşayan yerlerin bir an önce afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

'Selden etkilenen bölgeler afet bölgesi ilan edilmeli'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, sel felaketinden etkilenen tüm bölgelerin acilen afet bölgesi ilan edilmesini istedi.

'Raporumuz dikkate alınsaydı bu felaket yaşanmazdı'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı; 'Orman yangınlarına karşı çözüm önerilerimizi içeren raporumuz dikkate alınsaydı bu felaket yaşanmazdı' dedi.

Baltacı, Meclis'te hükümete sert cümlelerle yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP adına yaptığı konuşmasında AKP’ye sert cümlelerle yüklendi.

'Kastamonu vekaletler şehrine dönüşmüştür'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı; 'AKP, vekaletler şehrine dönüştürdüğü Kastamonu’yu yönetememektedir' dedi.

CHP'den Taşköprü'de halk buluşması

CHP İl Başkanlığı Temmuz ayı İlçe Başkanları toplantısını CHP Taşköprü İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Taşköprü’de gerçekleştirdi.

'En unutulmuş ve en yoksul kesim'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı; 'Türkiye'nin en unutulmuş ve en yoksul kesimi olan orman köylülerinin sorunlarının araştırılmasını istiyoruz' dedi.

Örencik TOKİ konutlarının sorunları meclis gündeminde

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Örencik TOKİ konutlarını ve yaşanan mağduriyeti Meclis’te gündeme getirdi.

Baltacı, hastanedeki doktor açığını Meclis’e taşıdı

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki doktor açığını bir kez daha Meclis gündemine taşıdı.