Etiketler

Kalpte oluşan delik ilk kez uygulanan şemsiye yöntemiyle kapatıldı

Kalp krizi geçiren 82 yaşındaki hastanın kalbindeki yırtık, şemsiye yöntemiyle ameliyatsız tedavi edildi.

Çocuk yaşta obez olanlar dikkat!

Uzman Dr. Gülsüm Gönülalan, çocukluk yaşında obez olan kişilerin gençliklerinde ya da ileri çağlarda da kalp, tansiyon ve yine obeziteye yatkın olduklarını söyledi.

Hava ambulansı 14 günlük bebek için havalandı

Kastamonu’da dünyaya geldikten sonra Karabük’e sevk edilen 14 günlük bebek Down Sendromu, perinatal asfiksi, pulmoner hipertansiyon ve konjenital kalp hastalığı nedeniyle 112 hava ambulansı ile Ankara’ya sevk edildi.

“Diyabet nedeniyle 6 saniyede 1 kişi hayatını kaybediyor“

Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Yılmaz; "Kontrol altına alınmadığında körlük, böbrek yetmezliği, diyabetik ayak, kalp hastalığı ve inme gibi ciddi sorunlara yol açabilen diyabet hastalığına bağlı komplikasyonlar nedeniyle dünyada her 6 saniyede 1 kişi hayatını kaybediyor" dedi.

Türkiye'de her yıl 4 bin bebek kalp hastalığı ile doğuyor

Medicana Bahçelievler Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Özkan; "Ülkemizde her yıl 4 bin bebek kalp hastalığı ile doğuyor" dedi.

İşyerinde yarım saat uyku zinde tutuyor

Kısa öğle uykuları sadece sağlığı değil, verimliliği de artırıyor. Konuyla ilgili araştırmalar yapan Regensburg Üniversitesi uyku uzmanı Profesör Jürgen Zulley, kısa öğlen uykularının kalp hastalığı riskini de azaltacağını söylüyor.

Türkiye'de İlk Ameliyat

Türkiye'de ilk defa yapılan yöntemle, koroner kalp hastalığı, inatçı göğüs ve kalp ağrısı olan 73 yaşındaki Nazmiye Küçükçoban ameliyat edildi.

Kadın Kalp Sağlığı Alarm Veriyor

Kadınlarda kilo artışı, kolesterol yüksekliği ve hipertansiyon sıklığındaki artış nedeniyle, kalp hastalığı da erkeklerdeki orana doğru yaklaşıyor...