Etiketler

Öğrencilere ve velilere yarıyıl tatilinde 'dijital diyet' önerisi

Uzmanlardan öğrencilere ve velilere yarıyıl tatilinde 'dijital diyet' önerisinde bulunuldu.

Kastamonu son 90 yılın en sıcak ve kurak yılını 2020'de yaşadı

Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Miraç Aydın, 2020 yılının Kastamonu'nun son 90 yılın en sıcak ve kurak yılı olduğunu belirtti.

Kadın akademisyenlerden çevrim içi sergi

Kastamonu Üniversitesinin (KÜ) kadın akademisyenleri tarafından 10 Aralık ilk Türk kadın mitinginin 101. yılı kapsamında çevrim içi sergi açıldı.

Üniversite öğrencilerinden anlamlı ders etkinliği

Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri, Kuzeykent İlkokulu öğrencileri için oyun alanı tasarladılar.

Dizide adı geçen Çobanoğulları beyi ile ilgili bilgilere tepki

Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevdet Yakupoğlu, bir dizide adı geçen Çobanoğulları beyi Muzaffereddin Yavlak Arslan'ın yanlış tanıtıldığını savundu.

Azerbaycanlı üniversite öğrencilerinden ülkelerine destek

Kastamonu Üniversitesi Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğu Başkanı Tural İsabayli; "Vatan toprağımızı savunma vazifemizi tereddütsüz yerine getiririz" dedi

Öğrenciler sordu, girişimciler cevapladı

İş adamı Cumhur Genç; "Gençlerimiz fikirlerini sadece akıllarında tutmasınlar" dedi.

İhtisaslaşma Yol Haritası Nihai Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Kastamonu Üniversitesi "Ormancılık ve Tabiat Turizmi" ihtisaslaşma yol haritası çalışmasının nihai değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Köy ve orman yangınlarının sebepleri araştırılacak

Kastamonu Belediyesi, Üniversitesi ve Türk Kızılayı Kastamonu Şubesi arasında köy ve orman yangınlarının önlenmesine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

KÜ, güz döneminde uzaktan eğitim verecek

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğünce 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemi için uzaktan eğitim kararı alındı.

Üniversite öğrencileri ozon cihazı ve yerel e-ticaret yazılımı geliştirdi

Kastamonu Teknokent bünyesinde çalışmalarını sürdüren iki üniversite öğrencisi, ozon cihazı ve e-ticaret yazılımı geliştirdi.

Öğrencilere "geleceğin meslekleri" öğretiliyor

Kentte düzenlenen etkinlikle, dezavantajlı ve okullarındaki en başarılı 48 öğrenciye bilim ve teknoloji alanında uygulamalı eğitim veriliyor.

"Kendini yenileyen tabiattaki kazanımlar kaybedilmemeli"

Prof. Dr. Ömer Küçük; "Taşıma kapasitesinin üzerinde yoğun kullanımlar, bu tür alanlarda tamiri mümkün olmayan zararlara sebebiyet verebilir" dedi.

Rektör Uzun, KÜ Rektörü Topal'ı ziyaret etti

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal'ı ziyaret etti.

KÜ'den sanal ortamda 15 Temmuz sergisi

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen sergi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sanal ortamda açıldı.

"Yangınlara müdahalede Avrupa'da lider konumdayız"

KÜ Rektör Yardımcısı ve yangın uzmanı Prof. Dr. Ömer Küçük; "Yangınlara müdahale ve kontrol altına alınması açısından Avrupa'da lider konumdayız" dedi.

Kastamonu Üniversitesi Teknofest’te finale kaldı

KÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri hazırladıkları proje ile finale katılmaya hak kazandı.

Rol model olmak için lavanta üretimine başladı

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Aydoğan Aydoğdu, 6'şar dekarlık iki arazide lavanta yetiştiriciliği yapıyor.

Öğrencilerin yıl sonu sergisi sosyal medyadan sanatseverlerle buluştu

Öğrenciler hazırladıkları yıl sonu sergisinin görüntülerini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sosyal medyadan yayımladı.

Grafik bölümü öğrencilerinin yıl sonu sergisi sanal ortamda açıldı

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle okulun sanat galerisinde yapamadıkları sergiyi sanal ortamda açtı.

KÜ'de mezuniyet sergisi sanal ortamda yapıldı

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu sergisi, sanal ortamda açıldı. 

Kastamonu Üniversitesi ormancılık ve tabiat turizminde iddialı

Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; "Bundan 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl sonra, Türkiye'de ormancılık denildiğinde, birinci sırada KÜ gösterilsin istiyoruz" dedi.

Kastamonu Üniversitesi öğrencilerinden iki büyük başarı

Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Öğrencilerinden İki Büyük Başarı

Uzaktan eğitim sürecinde vazgeçmedikleri deneyleri eve sığdırdılar

Kastamonu'da İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, koronavirüs nedeniyle devam eden uzaktan eğitim sürecinde fen bilgisi dersindeki deneylerini evde yapıyor.

Kastamonu'da yabancı uyruklu öğrencilere gıda yardımı

Kastamonu Üniversitesi akademisyen ve çalışanlarının desteğiyle oluşturulan gıda kolileri, kentte eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere dağıtıldı.

Akademisyenler öğrencilere "Bu da gelir, bu da geçer" diye seslendi

Kastamonu Üniversitesinde akademisyenlerin bir araya gelerek oluşturduğu koro, hazırladıkları kliple öğrencilere "Bu da gelir, bu da geçer." diye seslendi.

Kastamonu Üniversitesi el dezenfektanı üretimine başladı

İlk etapta üretilen 750 litre dezenfektan, İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.

Badminton Federasyonu Kastamonu Üniversitesiyle protokol imzaladı

Türkiye Badminton Federasyonu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde antrenör eğitimlerinin aksamaması için uzaktan eğitim projesini hayata geçirdi.

Kastamonu Üniversitesinin ormancılık alanındaki başarısı

Kastamonu Üniversitesi, Ormancılık ve Tabiat Turizmi sahasında ihtisas üniversitesi oldu.

Evde geçirilen zaman fırsata dönüştürülebilir

Kastamonu Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Rıfat Kayiş; "Bu sürecin hep olumsuz yönüne odaklanıyoruz ancak bunu bir fırsata dönüştürebiliriz" dedi.