Kuzka Haberleri

Kuzka Haberleri

Ilgaz Dağı, dört mevsim turistleri ağırlayacak

Ilgaz Dağı'nda, turizm çeşitliliğinin ve rekabetçiliğinin artırılması kapsamında oluşturulan 'Ilgaz Dağı Dağ Turizm Eylem Planı' uygulamaya geçiyor.

Küre Dağları uluslararası marka olma yolunda

Bartın ve Kastamonu sınırları içerisinde yer alan Küre Dağları Milli Parkı'nın uluslararası marka haline gelmesi için çalışma başlatıldı.

Kadın kooperatifleri üst birlik kuruyor

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle 'Gücüm Emeğim Platformu' altında güçlerini birleştiren kadın kooperatifleri, üst birlik kuruyor.

Teknoloji ve Kodlama Eğitici Eğitimleri sona erdi

131 öğretmenin katıldığı Teknoloji ve Kodlama Eğitici Eğitimleri sona erdi.

Mesleki Girişim Maratonu sona erdi

Kastamonu'da Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu düzenlendi.

Evlilik çağındaki kızlar için çeyiz hazırlıyorlar

Kastamonu'da ev kadınları, hayata geçirdikleri proje ile evlenme çağına gelen yetim ve öksüz genç kızların çeyizlerini hazırlıyor.

KUZKA; 'Eğitimlere kayıt yaptırmayı unutmayın'

KUZKA, Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Atölye Çalışmaları başlıyor. Eğitimlere kayıt yaptırmayı unutmayın.

Mesleki Girişim Maratonu Programında takımlar belli oldu

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen 'Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu Programı'nda yarışacak takımlar belli oldu.

KUZKA'dan 8 projeye destek

KUZKA tarafından yürütülen 5. dönem '2021 Yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı' kapsamında 8 proje desteklenmeye hak kazandı.

Ilgaz Dağı’na 6 milyon liralık yatırım

Kastamonu ve Çankırı sınırlarında yer alan Ilgaz Dağı'nda, 6 milyon liralık Macera Parkı Tesisi yatırımı için imzalar atıldı.

KUZKA'dan öğretmenlere teknoloji girişimciliği atölyesi

KUZKA ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen 'Teknoloji Girişimciliği Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitim Atölyesi' başladı.

Teleferik mahkemelik!

Başkan Vidinlioğlu; 'Firma teleferiği ben yapamıyorum dedi. Şu anda firma ile mahkemeliğiz. Sözleşmeyi mecburi feshettik. Dolayısıyla yeniden bir sürecin devam etmesi lazım' dedi.

'Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu' başvurulara açıldı

KUZKA tarafından TR82 Bölgesi'ndeki mesleki eğitim veren orta öğretim kurumlarındaki gençlere yönelik 'Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu Programı', başvurulara açıldı.

KUZKA'dan Araç yaylalarında saha çalışması

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından Kastamonu'nun Araç ilçesi yaylalarında saha incelemesi ve tespit çalışması yapıldı.

Kadın üretimine 1 milyon TL'lik destek

Kadın üretimini arttırmak amacı ile KUZKA tarafından hayata geçirilen 1 milyon 123 bin TL bütçeli proje ile kadın kooperatiflerine destek verilecek.

KUZKA, 4. dönem başarılı projeleri belirledi

Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı 4. dönem başarılı projeleri belli oldu.

Pompeiopolis Antik Kenti ziyarete açılmaya hazırlanıyor

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesindeki Pompeiopolis Antik Kenti ziyarete açılmaya hazırlanıyor.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop'a 1 milyar TL'lik yeni yatırım

Bu yılın ilk 5 ayına ait Teşvikli Yatırımlar Raporu'na göre Kastamonu, Çankırı ve Sinop'ta gerçekleştirilen 1 milyar 64 bin TL'lik yatırım teşvik kapsamına alındı.

Türkiye’deki potansiyel karavan alanları belirlendi

Türkiye’deki potansiyel karavan alanlarını belirleme çalışmaları tamamlandı.

Online Mentorluk Eğitimi başvurulara açıldı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından mentorluk eğitimleri düzenlenecek.

450 yıllık Acem Hanı 'gastronomi merkezi' olacak

Vali Avni Çakır; 'Kastamonu olarak öncelikli hedeflerimizden biri UNESCO'nun yaratıcı şehirler ağına gastronomi alanında dahil olmak' dedi.

Girişimcilik kampı sona erdi, başarılı 4 takım ödüllendirildi

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerindeki üniversitelerin Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen 'Vocathlon University: OnlineTemel Girişimcilik Kampı' sona erdi.

Başarılı projeler belli oldu

KUZKA '2021 Yılı Kaynak Verimliliği ve Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı' 2. dönem kapsamında desteklenmeye hak kazanan projeler belli oldu.

500 bin lira destek sağlanacak

KUZKA '2021 yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı (ŞTM_TD)'nı ilan etti. 500 bin lira destek sağlanacak.

YER-SİS projesi tanıtıldı

Saha çalışmalarında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)‘nın da yer aldığı Türkiye’de Kentsel ve Kırsal Yerleşim Sistemleri (YER-SİS) Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Vocathlon University Temel Girişimcilik Kampı başvuruları başladı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından düzenlenen 'Vocathlon University Temel Girişimcilik Kampı' başvuruları başladı.

350 minik öğrenciye programlama eğitimi verildi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen Scratch Programlama Eğitimleri tamamlandı.

Bu tesis Mayıs ayında açılıyor

Daday Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından KUZKA'ya sunulan atlı terapi merkezi projesinde sona yaklaşıldı.

TR82 bölgesindeki işletmeler daha bilinçli ihracat yapacak

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), işletmelerin bilinçli ihracat yapmalarına destek sağlamak amacıyla 'Kolay İhracat Platformu 2.0' semineri düzenledi.

Kadın kooperatiflerinin sorunları çalıştaya taşındı

Kadın kooperatiflerinin sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi amacıyla KUZKA tarafından çalıştay düzenlendi.