Etiketler

Şehit Şerife Bacı'yı anlatan belgeselin çekimleri başladı

Şerife Bacı'nın belgeseli için çekimler başladı.

'İstiklal Yolu'nda Şehit Şerife Bacı' oyunu sahnelendi

Kastamonu'da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "İstiklal Yolu'nda Şehit Şerife Bacı" tiyatro oyunu sahneye konuldu.

AK Gençlik'ten tiyatro gösterisine davet

AK Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Oğuzhan Sayıkoğlu, 'İstiklal Yolunda Şehit Şerife Bacı' isimli tiyatro gösterisine davet etti.

'Kastamonu'nun değerleri çöp kutuları üzerinde sergilenemez'

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu’nun yönetilememekte, savrulmakta olduğunu dile getirdi.

'Şerife Bacı'yı vefatının 100. yılında Meclis'te andı'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Şerife Bacı’yı vefatının 100. yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) andı.

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü yoğun kar yağışı nedeniyle ertelendi

Şerife Bacı'nın şehadetinin 100. yılında gerçekleştirilmesi planlanan yürüyüş, yoğun kar yağışı nedeniyle ertelendi.

'100 Şerife Bacı' adımlarını İstiklal Yolu'nda atacak

Kucağında 9 aylık bebeğiyle İnebolu'dan aldığı cephaneyi İstiklal Yolu'ndan kağnılarla Kastamonu'ya taşırken donarak şehit düşen Şerife Bacı, vefatının 100. yılında anılacak.

Şerife Bacı, şehit oluşunun 100. yılında etkinliklerle anılacak

Şerife Bacı'nın şehit oluşunun 100. yıl dönümünde Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü, pandemi kurallarına uygun yapılacak.

Şerife Bacı Koşusu’nu Koca Alp kazandı

Bağımsızlık mücadelemizin kahramanlarından Şerife Bacı adına düzenlenen A2 koşu, 7 Kasım Cumartesi günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda gerçekleşti.

GMG Kastamonuspor'dan anlamlı forma

Kastamonu ekibi, bu sezon giyeceği formaların ön kısmında Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından Şerife Bacı'nın silüetine yer verdi.

"Karanlık zihniyetlerin gücü Zafer Bayramımızı yasaklamaya yetmeyecek"

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yılı kutlamaları çerçevesinde CHP Kastamonu İl Başkanlığı Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk koydu.

Kahramanlık timsali Şehit Şerife Bacı için temsili mezarlık

Kucağında henüz 9 aylık bebeğiyle İnebolu'dan aldığı cephaneyi kağnılarla Kastamonu'ya taşırken donarak şehit düşen Şerife Bacı için temsili mezar yapıldı.

Refika Nine'nin Şerife Bacı sevgisi

Kastamonu'da uzun bir aradan sonra evden çıkan 85 yaşındaki Refika Küllüoğlu, Şehit Şerife Bacı Anıtı'nı ziyaret etti.

Şehit Şerife Bacı, 99. ölüm yıl dönümünde anıldı

İstiklal Savaşı’nın simge isimlerimden Şehit Şerife Bacı, şahadetinin 99. yıl dönümünde KAS-DER Genel Merkezi ve Ümraniye Şubesi iş birliğinde düzenlenen törenle anıldı. 

Kastamonu Havalimanı'nın adının değiştirilmesi önerisi

KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Kurtuluş Savaşı’nın kadın milli kahramanı Şehit Şerife Bacı’nın Kastamonu Havalimanı’na adının verilmesi önerisinde bulundu.

Hayatını adaşı Şehit Şerife Bacı'yı anlatmaya adadı

Şahin; "Onu önce çevremize, sonra Türkiye'ye, sonra da dünyaya tanıtmak benim için misyon haline geldi. Hayatını duyurmak için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Şehit Şerife Bacı Ortaokulunun çevre duyarlılığı ödüllendirildi

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu; "Duyarlı davranışınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Yağmur altında Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü devam ediyor

Kurtuluş Savaşı’nda cepheye cephane ve erzak taşınan tarihi İstiklal Yolu’nda yürüyüşçüler, zor şartlar altında 74 kilometre yürüyerek Şehit Şerife Bacı’nın memleketi Seydiler ilçesine ulaştı.

CHP, 19 Mayıs’ın 100. yılı nedeniyle çelenk sunma töreni düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu il yönetimi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı kutlamaları nedeniyle Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sundu.

Gençlik ve Spor İstişare Toplantısı yapıldı

Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen İstişare Toplantısı Şehit Şerife Bacı Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Şehit Şerife Bacı'nın ismi Eyüp Sultan'da

İstanbul Eyüp Sultan Belediyesince Şehit Şerife Bacı'nın ismi bir parka verildi.

Irgat; "1603 lira asgari ücret yetmiyor"

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu TÜRK-İŞ, Kastamonu’da Çalışma Hayatındaki Güncel Gelişmeler Eğitim Semineri gerçekleştirdi. Seminerde çalışma hayatında yaşanan çalışmalar ele alınacak. Seminer açılışında konuşan TÜRK-İŞ Sendikası Genel Sekreteri Nazmi Irgat, “1603 Lira asgari ücretle yaşamak için sihirbaz olmak gerekiyor” dedi.

Kastamonu’da 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı

Türkiye Muhtarlar Derneği Şubesi ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sundu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene kurum kuruluş amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda muhtar katıldı.

Şerife Bacı At Yarışları 25 Ekim’de başlıyor

Türk Tiyatrosunun önemli eserlerinden Kastamonulu İlyas İlbey ve eşi Yasemin İnce Kastamonu’ya gelerek, Şehit Şerife Bacı adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından Ankara’da bu yıl ilki düzenlenecek yarışa il protokolünü ve Kastamonu halkını davet etti.

Kastamonu kadınları okuma etkinliği için ikinci kez toplanıyor

"Kastamonu kadınları okuyor" etkinliğinin ikincisi Cumhuriyet Meydanı Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı alanında yapılacak.

Kastamonulu kadınlar birlikte okuyor

Bir grup Kastamonulu kadın Cumhuriyet Meydanı Atatürk ve Şehit Şerife Bacı anıtı arkasındaki amfi alanında bir araya gelerek yaklaşık bir saat süren bir okuma etkinliği düzenlediler.

“Kastamonu’muzu Temizliyoruz” projesi hayata geçti

Kastamonu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve TEMA Vakfının işbirliğinde “Kastamonu’muzu Temizliyoruz” projesi hayata geçti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde anlamlı tiyatro

Taşköprü Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şehit Şerife Bacı'nın hayat hikayesinin anlatıldığı tiyatro gösterimi yapıldı.

Şehit Şerife Bacı'nın torunları Mehmetçik'in yanında

Kurtuluş Savaşı'nda cepheye cephane taşırken şehit olan Kastamonulu Şerife Bacı'nın torunları, 600 yıllık yöresel Türkmen kıyafetleriyle Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Mehmetçik'i ziyaret etti.