Etiketler

Normalleşme sürecinde ziyaretçilerini bekliyor

Pek çok doğal güzelliği bünyesinde barındıran Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesi, normalleşme sürecinde ziyaretçilerini bekliyor.

Dünyanın en derin ikinci kanyonunu yüzerek geçtiler

12 dağcı, dünyanın en uzun ikinci kanyonu Valla Kanyonu'nu yüzerek geçti.

Bin 200 metrelik kanyon kısıtlamaya rağmen boş kalmıyor

Pınarbaşı ilçesinde bulunan Horma Kanyonu ve Valla Kanyonu, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmasına rağmen boş kalmıyor.

Kastamonu'nun sorunlarını Meclis'e taşıdı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda Kastamonu’nun sorunlarını gündeme taşıdı.

Kanyonun seyir terasında yapılan dans sosyal medyada ilgi görüyor

'Dünyanın en derin ikinci kanyonu' olarak gösterilen Valla Kanyonu'nun giriş kısmındaki seyir terasında dans eden çiftin videosu, sosyal medyada ilgi görüyor.

Dünyanın en derin ikinci kanyonu

Kastamonu'nun Pınarbaşı sınırları içerisindeki Valla Kanyonuna, 800 metre yükseklikte 730 metre mesafede cam zeminli yürüyüş köprüsü yapılması planlanıyor.

Valla Kanyonunda yaralanan dağcı Tangün hayatını kaybetti

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde girdiği Valla Kanyonu’nda düşerek yaralanan 77 yaşındaki Baha Tangün, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Valla Kanyonu'ndaki yaralı dağcı helikopterle hastaneye kaldırıldı

Kastamonu’da Valla Kanyonu’na giren 5 kişilik dağcı ekipten düşerek ayağını kıran dağcı helikopter ile kanyondan alındı.

Valla Kanyonu’na giren ekipten 1’i düşerek yaralandı

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesi sınırlarında bulunan Valla Kanyonu’na giren 5 kişilik ekipten 1’i düşerek ayağını kırdı.

"Dünyanın en derin ikinci kanyonu" ziyaretçilerini cezbedecek

Pınarbaşı'da yer alan ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Valla Kanyonu'ndaki 1100 metrelik yürüyüş yolu yeniden düzenlenip turistlerin hizmetine sunulacak.

Kastamonu'da yol kenarında görülen ayı görüntülendi

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde esnaflık yapan bir kişi, yol kenarında gördüğü boz ayıyı cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Kastamonu 3 milli parkıyla doğa turizminde öne çıkıyor

Vali Karadeniz; "Üç milli parkı olan, Türkiye'de bir başka il yok. Bu bir avantaj. Bu avantaj, yıldan yıla Kastamonu için turist sayısını artıracaktır" dedi.

"Dünyanın en derin ikinci kanyonu" Valla ziyaretçilerini bekliyor

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar; "Kanyon için Amerika'nın Arizona'sına gitmenize gerek yok. Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine gelmeniz yeterli" dedi.

Valla Kanyonu'na yaptırılan seyir terası hizmete girdi

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz; "Macera sporu sevenler için Valla Kanyonu cazip bir yerdi. Doğaseverler için de cazip hale gelecek" dedi.

Küre Dağları'ndaki Loç Vadisi'nde yapılan seyir terası ilgi görüyor

Loç Vadisi'ne yapılan seyir terası, Küre Dağları ile dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu'nu daha yakından görme imkanı sunuyor.

"Kanyon görmek için Arizona'ya gitmeye gerek yok"

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesi, Valla ve Horma kanyonlarıyla adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

Pınarbaşı'nın doğal güzellikleri fotoğraflandı

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen etkinlikte, dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu ile dünyanın en büyük dördüncü mağarası olarak bilinen Ilgarini Mağarası'nın da aralarında bulunduğu doğal güzellikler fotoğraf karelerine yansıtıldı.

14. Doğa Turizmi Arama Konferansı sona erdi

Kastamonu'nun Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar; "Dünyanın dördüncü büyük mağarası dediğimiz Ilgarini Mağarası, saklı cennet dediğimiz Ilıca Şelalesi, içinde 3,5 kilometrelik yürüyüş yolunun bulunduğu Horma Kanyonu ve dünyanın ikinci derin kanyonu olan Valla Kanyonu'na sahip olan Pınarbaşı her geçen gün adından daha fazla söz ettirmektedir" dedi.

Pınarbaşı'nın doğal güzellikleri fotoğraflanacak

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenecek fotoğraf maratonunda dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu ile dünyanın en büyük dördüncü mağarası olarak bilinen Ilgarini Mağarası başta olmak üzere ilçenin doğal güzelliklerinin fotoğrafı çekilecek.

Horma Kanyonu'nu 15 bin kişi ziyaret etti

Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olarak gösterilen Horma Kanyonu, Kurban Bayramı'nda 15 bin kişiyi ağırladı.

“3. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali“ sona erdi

Festival, 18 kişilik ekibin 12 kilometre uzunluğundaki Valla Kanyonu'ndaki geçişi tamamlamasıyla sona erdi.

Kanyon ve Doğa Sporları festivaline ilgi artıyor

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar; "İkinci günde sporcularımız Valla ve Horma Kanyonu'na girdi. Horma Kanyonu'ndan çıkışlar oldu. Valla'da yürüyüşler sürüyor. Mağara ve diğer doğal gezilerimiz de tamamlandı" dedi.

Kanyonda ayağı kırılan kadın katılımcı kurtarıldı

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen "3. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali" kapsamında Valla Kanyonu'ndan geçiş yaparken ayağı kırılan katılımcı, jandarma helikopteri ile kanyondan alındı.

Kanyonda ayağı kırılan kadın için kurtarma çalışması başlatıldı

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen "3. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali" kapsamında Valla Kanyonu’ndan geçiş yaparken ayağı kırılan katılımcının kanyondan çıkartılması için ekipler harekete geçti.

Kanyon ve Doğa Sporları Festivali'nde sporcular kanyonlara giriş yaptı

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen festival kapsamında sporcular, dünyanın en derin kanyonları arasında gösterilen Valla Kanyonu'na ve ilçedeki Horma Kanyonu'na giriş yaptı.

Kastamonu'da Nalbant Kanyonu turizme açıldı

Kastamonu'da yeni bir kanyon daha turizme kazandırıldı.

Kanyon sporcuları festivalde buluşacak

Dünyanın en derin kanyonları arasında gösterilen Valla'nın yanı sıra Horma Kanyonu'na sahip Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde, 1-4 Ağustos'ta "3. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali" düzenlenecek.

KAD üyelerinden Pınarbaşı ilçesine ziyaret

Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği (KAD) Yönetim Kurulu üyeleri, Pınarbaşı ilçesini ziyaret etti.

Kanyonda "film gibi" kurtarma operasyonu

Dünyanın en derin ve geçişi en zor kanyonları arasında gösterilen Valla Kanyonu'na kurtarma operasyonu sırasında ne yapacaklarını tecrübe etmek amacıyla giden ekibin gezisi bir sporcunun bacağından yaralanmasıyla 36 saat süren gerçek bir operasyona dönüştü.

Kanyonda ayağı kırılan kişiyi sırtında taşırken düşerek yaralandı

Kastamonu'da Valla Kanyonu'na giren bir kişinin dengesini kaybederek düşmesi sonucu ayağı kırıldı.