Evleri Yanan Anne ve Çocukları Sokakta Kaldı

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde evleri yanan aile, kış günü evsiz kaldı.

  • 657
Evleri Yanan Anne ve Çocukları Sokakta Kaldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde akşam saatlerinde, kirada oturdukları evleri belirlenemeyen bir sebepten dolayı yanan 4 kişilik aile, kış günü evsiz kaldı. Bir anne ve üç çocuğunun oturduğu ahşap sobalı ev çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelirken, yardımlarla geçinen aile sokakta kaldı. Evlerinde bulunan ve zorlukla aldıkları bütün eşyaları yanan aile, yanan eşyalarının arasında gözyaşı döktü.

Durumlarının zor olduğunu ve eşinden ayrılmak zorunda kaldığını söyleyen anne Necibe Cebecioğlu, "Fazla bir yakacağımız olmadığı için mutfakta hem yemek yiyor hem de diğer odalar kış günü çok soğuk olduğu için mutfakta oturuyor ve yatıyorduk. Akşam saatlerine doğru elektrik fişlerinin olduğu yerden aniden alev çıktı. Bir anda ne yapacağımı şaşırdım. Söndürmeye çalıştım fakat alevler bir anda mutfak tezgahının perdesine tutuşturdu. Çocuklarımı alarak dışarı kaçtım" dedi.

Hayırseverlerden yardım isteyen Necibe Cebecioğlu, "Ben Allah rızası için yardım istiyorum. 3 tane çocuğum ile kış günü sokakta kaldım. İki gecedir komşularda kalıyorum. Mutfağımız ve komşuların yardımı ile evimde bulunan eşyalarım hep yandı. Tutacak hiçbir şeyimiz kalmadı. Oturacak yerimiz yok. Üstümüzde bir şeyimiz yok. Bir eşyamız ve yatacak yerimiz kalmadı. Biz nerede kalacağız? Devletimizden ve hayırseverlerden yardım istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Evleri yanan ve kış günü sokakta kalan Necibe Cebecioğlu ve çocuklarını evinde misafir eden komşuları Hanife Demircioğlu ise, "Mağdur duruma düşen komşularımı evimde misafir ediyorum" diyerek, "Bu çocuklara yardım yapılsın ne olur. Kaç gündür aç ve açıkta kaldılar. Devletimiz ve hayırseverler bu çocuklara sahip çıksın. Bunlar ne yapsınlar şimdi Allah rızası için yardım edilsin. Ne evleri ne de eşyaları, giyecek elbiseleri bile kalmadı" diye konuştu.


"BEN OKUMAK İSTİYORUM, AMA KİTAPLARIM HEP YANDI"
2 kardeşi ve annesi ile sokakta kalan Elif, evlerinde çıkan yangın sonrası geriye kalan yanan kitaplarına bakarak, "Okuluma da gidemiyorum Kaymakam amcaya gittim bize yardım etti fakat evimiz yok geceleri çok soğuk oluyor. Ben okuyup doktor, öğretmen olmak istiyorum. Allah rızası için bize yardım edin" dedi.

SEDAT AĞACIKOĞLU (İHA)