Genç girişimciler iş kurmak için ilk adımı attı

Kastamonu Ticaret İl Müdürlüğü tarafından açılan KOSGEB girişimcilik kursuna yoğun ilgi gösterildi.

  • 567
Genç girişimciler iş kurmak için ilk adımı attı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

18 yaş üstü kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yönelik 18-21 Haziran 2019 tarihleri arasında 4 gün süreli 32 saat Girişimcilik Eğitimi, Kastamonu Ticaret İl Müdürlüğü Eğitim Salonunda verildi.

Kurs sonunda 30 girişimci adayı sertifikalarını aldı. KATSO Genel Sekreter Yardımcısı Adil Levent Baş tarafından verilen eğitimde; kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik iş yeri açmadan önce dikkat edilmesi gereken konular ve başvuru süreci anlatıldı.

Programda konuşan Ticaret İl Müdürü Sefa Özata, Ülkemiz için girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasına vurgu yaparak, katma değer üreten yeni işletmelerin ekonomiye kazandırılması gerektiğini belirtti. İstihdam sağlanması için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin büyük önem taşıdığını söyleyen Özata, “Burada aldığınız bu belgeler ile aslında iş hayatına adım atmış oldunuz. Biz kursiyerlerimizden çok umutluyuz. Gerçekten üretmek için çabalıyorlar. Müdürlük olarak size destek olmaya hazırız. Amacımız girişimcilere elimizden geldiğince yardımcı olmaktır. Bu kurslar sayesinde özellikle gençlerin iş hayatına atılabilecekler. Bu da ekonomik yönden onlara avantaj sağlayacaktır. Girişimciler iş hayatında başarı sağlayacak ve bununla birlikte Kastamonu ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu kurslarda eğitim gören girişimcilerin önü açılacak ve kendilerini topluma kanıtlayabilecektir” diye konuştu.

İŞ KURMAK İÇİN İLK ADIM

Eğitim kapsamında verilen sertifikanın Türkiye’nin her yerinde geçerli olduğunu ifade eden KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün siz bir iş kurmak isterseniz ilk ihtiyacınız olan bu girişimcilik sertifikası olacaktır. Siz de bugün bu sertifikaları alarak iş kurmanın ilk adımını attınız. KOSGEB destekleri yılbaşından sonra daha da arttı. Biz insanların tüketici değil, üretici olması için çabalıyoruz. Her sektör için desteklerimiz devam ediyor. Kastamonu’da birçok işletmenin açılışına şahit olduk. Bu destekler ile herkes kendi işinin patronu oldu” dedi.

SERTİFİKALAR DAĞITILDI

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; toplam 32 saatlik eğitiminde ayrıca  Ticaret İl Müdürü Sefa Özata, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol ve TKDK uzmanları kursiyerlere özel destek sunumu yaptı. Sertifika törenine SGK İl Müdürü Zafer Şimşek, KATSO Genel Sekreteri Mustafa Elmas da katıldı.

Törende Sefa Özata kurs Hocası Adil Levent Baş’a plaket verdi. Tören, kursiyerlere katılım sertifikası verilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.