Gül, 4. Yargı Paketini Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 4. yargı paketine yönelik eleştirilerle ilgili değerlendirme yaptı.

  • 590
Gül, 4. Yargı Paketini Değerlendirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL, 4. YARGI PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ

-"KOMİSYONDA BÜTÜN BUNLAR TARTIŞILACAK, HERHALDE ORALARDA DEĞİŞİKLİĞE UĞRAYABİLİR"
-"ÖNCELİKLE SİLAHIN BIRAKILMASI, BU SÜRECİN HERHANGİ BİR PROPAGANDA ALANINA ÇEVRİLMEMESİ VE PSİKOLOJİK FAALİYETLERİN BU SÜREÇ İÇİNDE YAPILMAMASI. BÜTÜN BUNLAR KARŞI TARAFIN SAMİMİYETİNİ TEST EDİCİ UNSURLAR OLACAKTIR"

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 4. yargı paketine yönelik eleştirilerle ilgili, "Bu daha komisyona bildiğim kadarıyla yeni sevk edildi. Dolayısıyla komisyonda bütün bunlar tartışılacak, herhalde oralarda değişikliğe uğrayabilir" dedi.
Cumhurbaşkanı Gül, İsveç'e yapacağı resmi ziyaret öncesi Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi, Basın mensuplarının çözüm süreciyle ilgili bir sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Gül, "Samimi gayretler ve niyetler gayet açık. Şimdi karşı tarafın da samimiyetini göstermesi gerekir. Bunun için dikkat edilmesi gereken hususlar var. Öncelikle silahın bırakılması, bu sürecin herhangi bir propaganda alanına çevrilmemesi ve psikolojik faaliyetlerin bu süreç içinde yapılmaması. Bütün bunlar karşı tarafın samimiyetini test edici unsurlar olacaktır" cevabını verdi.
'4. yargı paketine' yönelik eleştirilerin hatırlatılması üzerine ise Cumhurbaşkanı Gül, "Bu daha komisyona bildiğim kadarıyla yeni sevk edildi. Dolayısıyla komisyonda bütün bunlar tartışılacak, herhalde oralarda değişikliğe uğrayabilir. Genel Kurul'a gelecektir. Nasıl geldiyse kelimesi kelimesine öyle çıkacak diye bir şey yoktur, yasaların nasıl yapıldığını biliyoruz" karşılığını verdi.