banner231

Kıraç: Çözüm sürecinde en büyük desteği şehit ailelerinden bekliyoruz

Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, çözüm süreciyle birlikte şehit haberlerinin gelmemesinin sevindirici bir durum olduğunu söyledi.

ULUSAL 02.08.2013, 04:43 02.08.2013, 04:54
3126
Kıraç: Çözüm sürecinde en büyük desteği şehit ailelerinden bekliyoruz
banner105

Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, çözüm süreciyle birlikte şehit haberlerinin gelmemesinin sevindirici bir durum olduğunu söyledi. Kıraç, “Bu süreçte yine en büyük fedakarlığı şehit ve gazi yakınlarından beklemekteyiz” dedi.

Diyarbakır Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Gazi Köşkü’nde düzenlenen iftar programına Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mine Lök Beyaz, Mehmet Hamzaoğulları, Cuma İçten, Oya Eronat ve Galip Ensarioğlu ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

İftar programı öncesinde konuşma yapan Kıraç, Ramazan ayının Müslüman alemi için çok önemli bir zaman dilimi olduğunu söyledi. Bu mübarek ayda bütün şeytanların zincire vurulduğunu belirten Kıraç, İslamiyette şehitliğin peygamberlik makamından sonra geldiğini dile getirdi. Terörle mücadelede 30 yıldan bu yana birçok şehit verildiğini kaydeden Vali Kıraç, “Çözüm süreciyle birlikte bu haberler gelmemeye başladı. Ümit ediyoruz ki bundan sonra da bu haberler gelmeyecek. Bu süreçte yine en büyük fedakarlığı şehit ve gazi yakınlarından beklemekteyiz. Çünkü yitirilmiş evlatların içimize düşürdüğü ateşin acısını en iyi anne ve babalardan, genç gelinlerden ve yetim çocuklardan daha iyi kim anlayabilir? Bu duruşunuzla sizler bu toprakların, şarkın, şanlı Sultan Selahaddin'in yurdu olarak kalacağının en büyük teminatısınız” ifadelerini kullandı. Vali Kıraç’ın konuşmasının ardından Kuran tilaveti yapılarak oruçlar açıldı.


Yorumlar (0)
banner223
banner305
13
açık
banner315
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
banner306

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
EMLAK FİYATLARI