banner231

Abana'da maskesiz sokağa çıkma yasaklandı

Abana Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçede maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını bildirdi.

GÜNDEM 10.06.2020, 20:35
194
Abana'da maskesiz sokağa çıkma yasaklandı
banner105

Seyhan yaptığı açıklamada, koronavirüs ile mücadelede 1 Haziran itibarıyla kontrollü sosyal hayata geçiş yapıldığını hatırlattı.

Turizm sezonunda ziyaretçi yoğunluğuna karşı tedbirleri aldıklarını anlatan Seyhan, "Bugüne kadar Abana olarak koronavirüs ile mücadelemizi halkımızın ve kamu kurumlarımızın desteğiyle çok güzel yönettik. Bundan sonra da bu başarının korunması adına Hıfzıssıhha Kurulu olarak önemli kararlar aldık. Bu kararlar doğrultusunda maskesiz sokağa çıkmayı yasakladık." ifadelerini kullandı.

Seyhan, kontrollü sosyal hayatın temel kuralından birinin maske olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Halkımızın sağlığını korumak için ilgili genelgelere göre birtakım tedbirler alıyoruz. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın sosyal medya hesaplarımızdan ve anons sistemlerinden yaptığımız uyarıları dikkatle takip etmesini önemle rica ediyoruz. Devletimiz, tüm kurumlarıyla halkın sağlığının korunması için elinden gelen gayreti gösteriyor. Güvenlik güçlerimiz maske kullanımı ve sosyal mesafe konularında denetimlerini sürdürecek. Hepimizin sağlığı için tüm vatandaşlarımızın gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz."

Yorumlar (0)
banner223
banner305
20
parçalı bulutlu
banner315
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
banner306
EMLAK FİYATLARI