Bozkurt’ta Cumhuriyet Bayramı kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bozkurt’ta Cumhuriyet Bayramı kutlandı
banner299
Bayram etkinlikleri, sabah saatlerinde İlçe Kaymakam vekili Mazhar Doğan’ın makamında kutlamaları kabul etmesiyle başladı. Cumhuriyet’in 93. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinliklere Kapalı Spor Salonu’nda devam edildi. Kutlamalara daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama programında Kaymakam vekili Mazhar Doğan ve Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Kutlamalarda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam vekili Mazhar Doğan yaptı. Doğan konuşmasında, “Bilindiği gibi, büyük Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkansızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız ve bu zafer Cumhuriyet’le taçlandırılarak, tarihimizin en büyük dönüm noktalarından biri gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirme inancının temel dayanağı olmuştur. Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet idaresi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkını vermiş ve vatandaşlık sorumluluğunu yüklemiştir” dedi.

Öğrencilerin şiir okuduğu kutlamalarda Fatih İlkokulu öğrencilerinin gösterileri izleyenlerin beğenisini kazandı. Yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri protokol üyeleri tarafından verildi.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266