Kastamonu Belediyesine proje ödülü

Kastamonu Belediyesi, Antalya’da 24’üncüsü düzenlenen Yapex Restorasyon Fuarına katılacak.

Kastamonu Belediyesine proje ödülü
banner299

Bu yıl ilk kez fuara katılacak olan Kastamonu Belediyesi, Antalya Expo Center’da gerçekleştirilen fuarda Kastamonu’nun tanıtımını gerçekleştirecek. Antalya’daki fuarın ana konusu “Kültür Mirası ve İşlevlendirme” olarak belirlendi. Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma ve Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım projesinden ötürü Tarihi Kentler Birliği tarafından proje ödülü verilecek.

Kastamonu Belediyesi 19 Kasım’a kadar sürecek olan fuarda Kastamonu’nun tarihi ve kültürel dokusunu tanıtacak. Belediye standında fuarın amacına dönük hazırlamış olduğu Aktekke Konağı, Hüma Hatun Konağı, Çatlakoğlu Konağı, Şeyhoğlu Konağı, Aycılar Konağı, Mazlumcuoğlu Konağı, Osmanlı Saray Oteli ve Atabey Konağı restorasyon projelerinin yanı sıra 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma, Nasrullah Meydanı ile Bakırcılar Çarşısı projelerini tanıtacak. Yapex Restorasyon Fuarı’nda Kastamonu Belediyesi’nden altı personel ziyaretçilere Kastamonu ve projelerle ilgili bilgi verecek.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Perşembe günü sabah Antalya’ya giderek törene katılacak. Öğleden sonra ise İstanbul’a geçerek 10. Kastamonu Günleri açılışına katılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266