Tosya’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Cumhuriyet Bayramı'nın 90.ncı yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Tosya’da da coşkuyla kutlandı. Kutlamalar saat 09.00 da Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz’ün makamında tebrikleri kabulü ile başladı.

Tosya’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
banner308

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Cumhuriyet Bayramı'nın 90.ncı yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Tosya’da da coşkuyla kutlandı.


Kutlamalar saat 09.00 da Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz’ün makamında tebrikleri kabulü ile başladı. Daire ve kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile okul müdürleri Kaymakam Mehmet Türköz’ün bayramını tebrik etti.


Bayram kutlamaları İzzet Aksalur Şehir Stadyumu’nda devam etti.Tören başlamadan fenalaşan bir kişi 112 ambulansı ile Tosya Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, eşi Asliye Ceza Hâkimi Sunel Öner Türköz, Garnizon Komutanı J. Yzb. Sefer Sezer, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Bozkurt, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Kaymakam Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı J. Yzb. Sefer Sezer ve Belediye Başkanı Kazım Şahin ile birlikte protokolün, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.


Törende konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz;”Büyük Atatürk’ün eseri, bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyeti, ilanının 90. Yılında bir kez daha birlikte kutlamanın mutluluk, coşku ve heyecanı içindeyiz” dedi.


Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo sunuldu.


Halk oyunları ekipleri tarafından belirli yörelere ait halk oyunları oynandı.


Resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye girenlerin hediyeleri Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı J. Yzb. Sefer Sezer ve Belediye Başkanı Kazım Şahin tarafından verildi.


Kutlamalar bando eşliğinde tören geçişiyle sona erdi.


Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER