Haber alınamayan ailenin köpekleri enkazdan ayrılmıyor

Kastamonu'da iki evin kullanılamaz hale geldiği yangının ardından 17 gündür haber alınamayan 5 kişilik Çataloğlu ailesinin köpekleri, enkaz alanını terk etmiyor.

  • 1071
Haber alınamayan ailenin köpekleri enkazdan ayrılmıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da, iki evin kullanılamaz hale geldiği yangının ardından ulaşılamayan 5 kişilik ailenin köpekleri, enkaz alanından ayrılmıyor.

Bürme köyünde kış aylarında sadece Fazıl Çataloğlu ile ailesinin yaşadığı Kuzören Mahallesi'nde 29 Kasım'da çıkan yangında, Fazıl ile akrabası Ahmet Çataloğlu'na ait evlerin tamamen yanması ve 5 kişilik aileden haber alınamaması üzerine başlatılan arama çalışmalarına devam ediliyor.

Aileye ait 5 köpek ise evlerin bulunduğu bölgeden ayrılmıyor.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Kastamonu Temsilcisi Ayten Gökgöz, Kastamonu Belediyesi Hayvan Barınağı ekipleri ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu Şube Müdürlüğü personeli, köye giderek köpeklere yiyecek verdi.

Gökgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının ardından bölgede 5 köpeğin kaldığını öğrendiklerini söyledi.

Köpeklerin aç kaldıklarını belirten Gökgöz, "Burası yerleşim yerine çok uzak ve yaşayan kimse yok. 5 köpeğin aç ve sahipsiz kaldığını öğrenince ekiplerle hayvanları beslemek için geldik, karınlarını doyurduk." dedi.

Köpeklerin burada sahiplerini beklediğine işaret eden Gökgöz, "Burası, köpeklerin sahiplerinin bulunduğu yer. Köpekler, sahiplendirildiği yerleri beklerler ve buradan ayrılmazlar. Burada hem mekanı hem de sahiplerinin dönmesini bekliyorlar. Şimdi sahiplerinden birini görseler nasıl sevinirler, inanamazsınız." ifadelerini kullandı.

Gökgöz, köpekleri beslemeye devam edeceklerini aktararak "Birkaç gün daha köpekleri buradan ayırmayacağız ama havalar artık soğuyor. Burada barınmaları güç olur. O nedenle haftaya alıp belediyenin barınağına yerleştirmeyi düşünüyoruz." diye konuştu.

Olay

Fazıl Çataloğlu ile akrabası Ahmet Çataloğlu'na ait evlerin 29 Kasım'da yanmasının ardından Fazıl ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'ndan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Çataloğlu'nun yanan evinin enkazında torunu Serdar Çataloğlu'na ait olduğu tahmin edilen bir ceset bulunmuş, ceset otopsi amacıyla Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Fazıl Çataloğlu'nun traktörü ise evine 10 kilometre mesafedeki Elmayakası mevkisinde ormanlık alanda bulunmuştu.