Harekata 3 maaşıyla destek verecek

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Mollabey köyü muhtarı Erol Öztürk, Zeytin Dalı Harekatı'na destek için üç aylık maaşını bağışlamak istediğini belirttiği dilekçeyi Alaplı Kaymakamlığı'na teslim etti.

  • 699
Harekata 3 maaşıyla destek verecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Mollabey köyü Muhtarı Erol Öztürk, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) "Zeytin Dalı Harekatı"na destek olmak amacıyla şubat, mart ve nisan maaşlarını bağışladı.

Alaplı Kaymakamlığı'na gelen Öztürk, 3 aylık maaşının TSK'ya gönderilmesi için dilekçesini Kaymakam Saim Eskioğlu'na teslim etti.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afrin'deki operasyona destek olmak istediğini söyledi.

"Çam sakızı çoban armağanı diyerek bağışta bulunmak istediğini" ifade eden Öztürk, "Düşündüm taşındım, bizim bedenle gidip orada (Afrin) bir iş yapmamızın mümkün olamayacağı düşüncesiyle 3 aylık muhtarlık maaşımı, TSK'ya bağışlamak istedim. Keşke imkanım olsa da hepsini bağışlayabilsem. Çok mutluyum. Allah Mehmetçiğimize güç, kuvvet versin." diye konuştu.

Kaymakam Eskioğlu da inşallah terör belasını belini kıracaklarını belirterek, "Diğer muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza örnek olması açısından oldukça anlamlı bir bağış. Milli beraberlik ve birlik ruhunun çoğaltılması bizim millet olarak özelliğimizdir. Milli ruhun böyle zamanlarda her şeyin üstünde olmasıdır. Biz şanlı ordumuzun, devletimizin yanında olan bir milletiz." diye konuştu.