Hüsnü Şenlendirici Stockholm'ü Şenlendirdi

Stockholm'ün tarihi konser ve tiyatro salonu 'Södra Teatern'de sahne alan Hüsnü Şenlendirici ve Taksim trio, izleyenlere oldukça güzel dakikalar yaşattı.

  • 617
Hüsnü Şenlendirici Stockholm'ü Şenlendirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ STOCKHOLM'Ü ŞENLENDİRDİ

Stockholm'ün tarihi konser ve tiyatro salonu "Södra Teatern"de sahne alan Hüsnü Şenlendirici ve Taksim trio, izleyenlere oldukça güzel dakikalar yaşattı. Klarnette Hüsnü Şenlendirici, kanunda Aytaç Doğan ve bağlamada İsmail Tunçbilek, uzun süre ayakta alkışlandı. 
Hüsnü Şenlendirici, yeni albümlerinde birçok güzel şarkıyı yorumladıklarını ifade ederek, “Büyük tesadüf yeni albümümüz bugün piyasaya çıktı. Albümde Barış Manço’dan Sezen Aksu’ya, ,Tarkan’dan Neşet Ertaş’a kadar ünlü yorumcuların şarkılarını enstrümantal olarak çaldık. Sadece bir tane yabancı şarkı var.O da ünlü Arap şarkıcısı Ümmü Gülsüm’ün çok ünlü bir şarkısı” dedi. Ünlü Klarnet ustası Şenlendirici, yakında Güneydoğu illerini kapsayan Mardin, Van, Batman, Diyarbakır ve Urfa' da konserler vereceklerini ifade ederek, “Bu bizim için çok önemli, enstrümantal müzik son senelerde bütün Avrupa’da ve Türkiye’de çok popüler” dedi.
İsveç deyince aklıma Muvaafak Falay’ın (Maffy) geldiğinide ifade eden Şenlendirici, “Maffy dünya çapında bir müzisyen. Onunla tanışmak isterdim” dedi.
Bir gazetecinin, “Bilhassa Fransa’da ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde Romanların dışlandıkları hakkında ne düşünüyorsunuz ? sorusuna ise Şenlendirici, “Dünyada en kötü şey ırkçılıktır. Bende bütün insanlar gibi kınıyorum” dedi.