Hyundai, Memnuniyette Birinci Olmayı Hedefliyor

Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Hyundai olarak 2013 yılında müşteri memnuniyetinde birinci olmayı hedeflediklerini belirtti.

  • 663
Hyundai, Memnuniyette Birinci Olmayı Hedefliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HYUNDAİ, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE BİRİNCİ OLMAYI HEDEFLİYOR
- HYUNDAİ ASSAN GENEL MÜDÜRÜ ÜMİT KARAARSLAN:
- YÜZDE 10 PAZAR PAYI YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

-Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Hyundai olarak 2013 yılında müşteri memnuniyetinde birinci olmayı hedeflediklerini belirterek, yıl içerisinde hem filo hem de perakende de 800 bin adet araç satışının gerçekleşmesini beklediklerini kaydetti.
Bayi ziyaretleri kapsamında Malatya’da Kavuklar Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Kavuk’u ziyaret eden Karaarslan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Hyundai markası son dönemde, özellikle 2008 yılından bu yana 18 yeni model geliştirdi. Ve bu yeni modelleri geliştirdikçe de, yeni müşteri profillerine sahip olmaya başladık. Bayilerimizle birlikte hem satış hem de satış sonrası hizmetlerle birlikte yeni müşteriler kazanmak ve ömür boyu bağlı müşteriler oluşturmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
2016 yılında kadar yüzde 10 pazar payını yakalamak istediklerini kaydeden Karaarslan, “Malatya’da günden güne potansiyelini artırıyor. Yeni iş olanaklarına kavuşuyor. Otomotivde de potansiyel müşteri oluşturmak çok önemlidir. Bu açıdan bakıldığında Hyundai’nin 2013’te müşteri memnuniyetinde Türkiye’de birinci olma hedefi var. Bu hedefe sağlam adımlarla yaklaşıyoruz. Ayrıca yeni araç satışında da 2015-2016 yıllarına kadar yüzde 10 pazar payı yakalamak için çalışıyoruz. Çok önemli rakamlar. Ve buna ulaşmak içinde bayilerle birlikte sürekli satış ve servis proseslerini yenileyip, görüş birliği içinde oluyoruz. Kavuklar’da uzun yıllardır çalıştığımız bir bayimiz. Hem satış hem de satış sonrası hizmetlerde hedeflere ulaşıyoruz” diye konuştu.
Karaarslan, otomotivde 2013’ün yenilenme ve yatırımlar yılı olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “2012 yılında beklentilerin biraz daha üzerinde gerçekleşerek, 770 bin adet civarında kapandı. 2013’e baktığımızda düşük faiz politikasının devam etmesi, serbest paranın ülkemizde oluşu, Merkez Bankası’nın da her ne kadar enflasyonu önleme adına faizlere bir set çekse de, kredi faizlerindeki geçen seneye göre yaşanan düşüş bu senenin ilk 2 ayında pazarı yüzde 20 civarında bir artışa getirdi. Bu ivmenin ikinci altı aya kadar böyle devam edeceğini, ikinci altı ayda faizlerde biraz yükselme olsa da, yine geçen seneki rakamların oluşturulacağını, 800 binler civarında binek ve hafif ticari araç satışı olacağını tahmin ediyoruz. Düşük faizler yanında bir diğer verisi de, 2009 yılında Türkiye’de çok yüksek bir Pazar adedi yakalanmıştı. Otomotivde 4 senede bir yenilenme ve yatırımlar olduğunu düşünüce; bununla birlikte müşterilerin 3,4-5 yıl içinde otomobillerini yeniledikleri düşünüldüğünde hem filoda hem de perakende de satışların 800 bin adet civarında olacağını düşünüyoruz.”