İHH yardım malzemeleri 10 Aralık'ta yola çıkıyor

Çadırların ısınması, çocukların kışlık kıyafetleriyle oyunlar oynaması için İHH İnsani Yardım Vakfı harekete geçiyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kastamonu Şubesi’nin, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Suriye için topladığı yardım malzemeleri 10 Aralık'ta yola çıkacak.

Çadırların ısınması, çocukların kışlık kıyafetleriyle oyunlar oynaması için İHH İnsani Yardım Vakfı harekete geçiyor.

Suriye’de bugüne kadar milyonlarca kişiye yardım ulaştıran İHH, şimdi de “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” diyerek zor şartlarda kışı geçirmek zorunda kalan Suriyeliler için bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde 81 ilden ve İstanbul’dan yüzlerce insani yardım TIR’ı Suriye için hareket edecek.

İHH Kastamonu Şubesi Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu yaptığı açıklamada; “Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş sebebiyle yüz binlerce insan yardıma muhtaç halde hayatına devam ediyor. Kışın gelmesiyle kamplarda yaşam daha zor hale gelecek. Koronavirüsün bütün dünyada arttığı bu zor günlerde, Suriye’de kış mevsimi artık daha tehlikeli. İHH Vakfı tarafından Türkiye genelince düzenlenen “Acil Un Yardımı Kampanyası” kapsamında Kastamonu’dan 1 tır un yarın yola çıkacak. Ay sonuna da 2 tır daha un yüklü tırımızı kampanya kapsamında göndereceğiz inşallah” dedi.

Şube Başkanı Dağdelenoğlu, Kastamonu yardım tırlarının 10 Aralık günü öğle namazına müteakip Kuzeykent Ulu Camii’nden yola çıkacağını belirtti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN