İl Sağlık Müdürü eleştirilere yanıt verdi

  • 1250
İl Sağlık Müdürü eleştirilere yanıt verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

“İl dışına sevkler abartıldığı gibi çok değil”
Kastamonu’da sağlık çalışmalarının her geçen gün iyiye gittiğini, acil durumlar haricinde il dışına önemli sevklerin yaşanmadığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, yeni hastanenin faaliyete geçmesiyle birlikte yaşanan sıkıntıların ortadan kalkacağını vurguladı.

Kent Konseyi 13. Olağan Gelen Kurulu’nda sağlık konusunda Kastamonu’da yaşanan eleştirilere İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk cevap verdi. Sanıldığının aksine Kastamonu’da sağlık konusunda ciddi sıkıntı olmadığını ifade eden Dr. Metin Öztürk, sorunların zamanla aşıldığını, yapılan çalışmalar ile sağlık alanındaki çalışmaların her geçen gün iyiye gittiğini söyledi.

Yapımı devam eden 400 yataklı devlet hastanesi inşaatının ile ağız ve diş sağlığı merkezinin son aşamaya geldiğini, yılsonu gelmeden hizmete açılacağını kaydeden İl Sağlık Dr. Metin Öztürk: “Hastanemizin bir an önce tamamlanıp hizmete açılması için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Planımız bu sene hastanemizi hizmete geçirmek. Hazırlıklarımız tıbbi malzeme ve demirbaş alımları şeklinde devam ediyor. Eylül ya da Ekim gibi hastanemizi faaliyete geçireceğiz. Hastanemizin açılması ile beraber sağlık boşluğu dolmuş olacak. Yoğun bakım yatak sayımızda ciddi artışlar olacak ve il dışına sevk sayılarımızda ciddi azalmalar olacak. Bizim en büyük sorunlarımızdan birisi de il dışına yapılan sevklerdir. Bu rakam da çok abartılı değildir. İlimizde 2015 yılında 3 milyona yakın muayene işlemi gerçekleştirildi ve il dışına sevk sayımız 26 bin civarındaydı. Yeni hastanemizle beraber bu oran çok daha aşağılara düşecektir” diye konuştu.

Kazım BOLAT