İnebolu Belediyesi'nin Yıllık Bülteni Yayınlandı

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, İnebolu'yu karşılıksız sevdiklerini ve durmaksızın hizmetlerinin devam edeceğini söyledi.

  • 509
İnebolu Belediyesi'nin Yıllık Bülteni Yayınlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İNEBOLU BELEDİYESİ’NİN YILLIK BÜLTENİ YAYINLANDI 
- İNEBOLU BELEDİYE BAŞKANI ENGİN UZUNER; 
- “BİZ, BU KENTİ KARŞILIKSIZ SEVDİK”

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, İnebolu’yu karşılıksız sevdiklerini ve durmaksızın hizmetlerinin devam edeceğini söyledi. 
İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nce hazırlanan Belediyenin faaliyet ve hizmetlerinin bulunduğu “İnebolu Belediye Bülteninin” 3’ncü sayısını tanıttı.
Başkan Uzuner, Belediye bülteninde İnebolu’nun kısa vadede gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğini söyledi.
Belediye Başkanı Engin Uzuner, şöyle konuştu: “Bültenimizde, İnebolu’muz da kısa sürede gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hakkında detaylı bilgilere ulaşacak, çalışmalarımızı yakından takip edecek, doğduğumuz, yaşadığımız kenti nereye götürdüğümüzü anlayabileceksiniz. İlçemizdeki değişimi gelişimi daha yakından öğrenebileceksiniz.
Sizlerle bu köşede son buluşmamızın ardından yine kentimiz için önemli çalışmalara devam ederek yatırımların başlamasını sağladık. İçme suyuna yatırım yaparak, ilk defa Ultrafilitrasyon su arıtma sistemini ilçemize kazandırdık. Yıllardır ilçemizin değişmeyen sorunlarından bir tanesi olan, çözüm bekleyen su sorunumuzu çözüme kavuşturmak için, Ayva ve Başköy su kaynaklarından başlayarak İnebolu’ya kadar yeniledik. Hastane üzeri ve Avara Mahallesinden ilçemize dağıtılacak olan su depolarına, son derece teknolojik ve sağlıklı olan ultrafilitrasyon arıtma sistemini kurduk. Bunu yaparken ise İlçemizin nüfus yoğunluğunun daha da artacağını düşünerek, ultrafilitrasyon arıtma sisteminin 15 bin kişi kapasitede çalışanını faaliyete geçirdik
Tarihi ve kültürel mirasımızı bir bir ayağa kaldıracağız. Kentimiz için son derece önemli ve bir o kadar da aciliyeti olan İnebolu’nun kimliğini ayağa kaldıracak, tarihi ve kültürel mirasımız olan ve yıllardır el atılmayı bekleyen Belediye eski hizmet binasına el attık.
Tarihimizi gelecek nesillere dimdik teslim etme görevi bilinci içerisinde, Tarihi Kentler Birliğinden Koruma Projelerini özendirme yarışmasında proje ödülüne layık görülen, 19. yüzyılda medrese olarak kullanılan, 1867 yılında ilk defa Belediye olma hakkı kazanan ve o tarihten yakın zamana kadar İnebolu Belediye Başkanlığı hizmet binası olarak kullanılan binayı, gelecek nesillere aktarmak ve kent müzesi haline getirmek üzere restorasyonu için start verdik. Gerçekleşecek ihale akabinde bina restarosyonu başlayacaktır. Bina, restorasyonu müteakibi kent müzesi olarak ilçe turizmine kazandırılacaktır. İnebolu’da tarihi kültürel mirasın bir bir ayağa kalkması için yine bir ilki gerçekleştirdik.
İnebolu değişiyor, çünkü İnebolulu en iyisini hak ediyor. Seçim sözlerimiz arasında yer alan yatırımların başlamasını sağladık. Eski Terminal alanına yeni iş merkezi yapımı için start verdik. Üç katlı, aşı boyalı İnebolu evi görünümünde, son derece modern, çağdaş, ilçemize yakışır bir iş merkezini en kısa zamanda tamamlayarak ilçemize kazandırmayı hedeflemekteyiz.
Amacımız İnebolululara İnebolu’yu tanıtmak değil. Kentimiz için çalışırken, diğer tarafta doğa, tarih, kültür kenti ilçemizin, gün yüzüne çıkmamış değerlerini ortaya çıkarıp turizm konusunda atılımlarda bulunuyoruz. İnebolu’yu turizm açısından canlandırmak istiyoruz. Unutulmuş, unutturulmuş doğa, tarih, kültür kenti ilçemizin tanıtımı için Ankara, Bursa, İstanbul ve Antalya’da Fuarlara katılarak, İlçemizin tarihsel, kültürel, doğal güzelliklerini en iyi şekilde tanıttık. Amacımız İnebolululara İnebolu’yu tanıtmak değil, dışarıya bizi tanımayanlara, ilçemizi daha önce görmeyen, tarihsel değerini bilmeyenlere, kendimizi tanıtmak onları İnebolu’ya çekmektir. Yaşlılarımızın anılarından silemediği, gençlerimizin hayal ettiği, unutulmuş, unutturulmuş deniz Şenliklerini, festivale dönüştürerek, ilçemizi bölgenin starı durumuna getirdik. Ülkemizin en tanınmış sanatçılarına kucak açarak, ilçemizi coşkunun, eğlencenin merkezi, gurbetçilerimizin buluşma adresi yaptık. Sahilin en kalabalık festivalini yakaladık.
Bültenimizde görmüş olduğunuz çalışmaları yaparken, ayrıca Belediyecilik ile ilgili çöp, su, itfaiye, zabıta, temizlik gibi asli görevlerimizi de layığı ile yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Kentimiz için Belediyecilik hizmetlerimizi tamamlarken, diğer taraftan önümüzdeki süreçte ilçemize neler kazandıracağız, İnebolu adını nerelere taşıyacağız, nerelerde nasıl tanıtacağız, halkımızın sorunlarını nasıl çözeceğiz, bunların hesabını yapıyoruz. İlçemizin yıllardır çözülmediği sorunları çözerken bir taraftan da art niyetli, kişisel menfaatlerini, siyasal rantlarını öne çıkaran insanların asılsız şikâyetleri ile karşılaştık. Onların asılsız şikayetleri çalışmalarımızı engelleyemiyor, yalnızca hizmetlerimizi geciktiriyor. Bilmiyorlar ki asılsız şikayet ve iftira ile hiçbir makam ve mevki kazanılamaz. Makamlar gönül ile kazanılır. Sadece, Sizleri yani halkımızı mağdur ediyorlar. Onlar hizmetlerimizi engelleyemezler çünkü biz İnebolu Sevdası ile yola çıktık ve yolumuza devam ediyoruz.
Biz bu kenti karşılıksız sevdik. Oy vermiş vermemiş ayrımı yapmadık. Bizden hangi mahalle hizmet istediyse, o mahalleye hizmet götürdük. Çünkü biz İneboluların en iyisini hak ettiğini düşünüyoruz. Bize oy versin vermesin biz içimizdeki Allah korkusu ile kul hakkı yemeden hizmetimize devam ediyoruz. Çünkü bizim yolumuz hak yolu. Bizim yolumuz hizmet yolu. Bizim bir davamız var, o da bu kenti kalkındırmak ve ileriye taşımak. Bu davanın altında birleşecek her kişi ve kuruma kapımız her zaman ardına kadar açıktır”