İnebolu'da şiir dinletisi

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği Nazım Hikmet'in İnebolu'ya gelişlerinin 102. yılı nedeniyle şiir dinletisi etkinliği düzenlendi.

  • 814
İnebolu'da şiir dinletisi

İnebolu Kültür ve Sanat Derneğinin hazırladığı "Aşk-ı Nazım, Senin Şilten Hüsn-ü Aşkındır" temalı şiir dinletisi izleyiciler tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Katılımın yoğun olduğu şiir dinletisi etkinliğinin açılış konuşmasını yapan İnebolu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Hasan İlyasoğlu, "Dünyaca ünlü vatan şairi, özgürlük şairi, halk şairi Nazım Hikmet’i doğumunun 121. yılında anıyoruz. Milli mücadeleye destek olmak ve katılmak için İstanbul’dan Anadolu’ya ve İnebolu’ya gelişinin 102. yılı bugün. Nazım, saray şairi olmayı değil, halk şairi, özgürlük şairi olmayı seçmiş, emperyalist işgalcilere karşı savaşmak, Anadolu’ya Mustafa Kemal’in saflarına katılmak üzere 3 Ocak 1921'de İnebolu’ya gelmiştir. 25 gün kaldığı sürede 'İnebolu' şiirini de ilçemize hediye etmiştir. O karlı kış günlerinde yürüyerek Kastamonu’ya ve Ankara’ya gitmiştir. Bugünümüzü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Nazım Hikmet gibi aydınlara borçluyuz. Bu nedenle onlara gereken değeri vermeliyiz. Bizde bu etkinlikle bu değeri vermeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Etkinlik sonunda şiir dinletisinde görev alanlara İnebolu Kültür ve Sanat Derneği yönetim kurulu üyeleri tarafından 'Teşekkür Belgesi' verildi.

İnebolu'da şiir dinletisi
İnebolu'da şiir dinletisi
İnebolu'da şiir dinletisi