İnebolu'da fırtına mağdurlarının zararını belediye karşılayacak

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde dün geceden bu yana Karadeniz'de ki dev dalgaların yıktığı İsmetpaşa Caddesi Boyran sahilindeki işyerlerinde maddi hasar meydana geldi.

  • 605
İnebolu'da fırtına mağdurlarının zararını belediye karşılayacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner yaptığı açıklamada, Boyran sahilinde dalgaların vermiş olduğu zararların karşılanacağını söyledi. Uzuner yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“18 Ocak 2018 tarihinde, ilçemizde batı yönünden esen ve saatteki hızı 87,5 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle Karadeniz’de 5 metreyi bulan dev dalgaların oluşması sonucu, ilçemiz Boyran sahil kısmında yer alan çay bahçeleri, kafeterya vb. Turistik Tesislerde büyük hasara yol açmıştır. Dev dalgaların oluşturduğu hasardan zarar gören Turistik Tesis sahibi hemşehrilerimize öncelikle geçmiş olsun. Dev dalgalardan hasar gören Turistik Tesis sahibi hemşehrilerimin hasarları belediyemizce karşılanacaktır. İlçemiz Boyran sahilinde yer alan Belediyemize ait “Osman Sungur Motel” Tesisi önünden başlayarak, Heyamola Restaurant bitimine kadar Belediyemizce yapılan taş duvar ile burada bulunan tesisler büyük bir felaketten kurtarılmıştır. Tesisler önüne duvar yapılırken sağda-solda bizi eleştirenlerin haksızlıkları bir kez daha ortaya çıkmıştır. Allah bir daha böyle doğal afetler yaşatmasın, tüm hemşehrilerime geçmiş olsun."