İşeri'den İnebolu Limanı Talebi

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şakir İşeri, 27 Kasım'da ihaleye çıkacak İnebolu Limanı için süreli kapasite artırımı şartı konulması için harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

  • 424
İşeri'den İnebolu Limanı Talebi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İNEBOLU LİMANI'NIN İHALESİNE SÜRELİ KAPASİTE ARTTIRIMI ŞARTI KONULMASI

Kastamonu İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şakir İşeri, İnebolu Liman ihalesinin mevcut hali ile satılacak olmasına tepki gösterdi. 27 Kasım'da yapılacak olan İnebolu Limanı ihalesi şartnamesine, limanın 5 milyon ton kapasiteye çıkarılması ile balıkçı barınağının kesinlikle projeye katılması gerektiğinin altını çizen İşeri, "Bu konuların sahip çıkılması yönünde milletvekillerine, Kastamonu ve Çankırı Valilerine, limana ihtiyaç duyacak, ihracat yapacak iş adamlarına avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum. Artık şu limana sahip çıkalım, yoksa mevcut hali ile satılacak. Bu şekliyle ihaleyi alacak olan, limana hiçbir şey yapmayacak. Limanın kapasitesinin küçük olduğunu geçtiğimiz günlerde limana sığmayan hamsi teknelerinde gördük. Bir çok tekne limana giremediği gibi onlar varken limana gemi de giremedi" dedi.

Balıkçı Barınağının kesinlikle yapılması gerektiğini ifade eden Şakir İşeri, "Limanın bu halinin çok küçük olduğunu geçen hafta herkes gördü. Limana giremeyen hamsi teknelerinin faydasını esnaf gördü, herkes gördü, esnaf nefes aldı. Balıkçı barınağının yapılmasının şart olduğunu herkes anladı. Şartnameye kapasite artırımı şartı süresi konulmadan yapılacak olan satışta, ihaleyi alan firma buraya hiçbir yatırım yapmayacak. Tel örgü örülecek, ve yıllardır bu alandan geçimini sağlayan balıkçımız tel örgünün içine dahi geçemeyecek" dedi.


MUHAMMED KÖMEÇOĞLU (İHA)