'İspatladım! İl Başkanlığını bırak'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yedek MYK Üyesi Yüksel Aydın, CHP İl Başkanı Erbilgin'i sert sözlerle eleştirerek, 'İspatladım! İl Başkanlığını bırak.' dedi.

  • 2008
'İspatladım! İl Başkanlığını bırak'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Yüksel Aydın, MHP Kastamonu İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Muhalefete seslenen Aydın, "Muhalefetin seçim bitti biteli Türkiye gibi bir derdi var mı? Türk Milleti gibi bir derdi var mı? Yok. Dün de yoktu bugün de yok. Bunlar kendi akıllarıyla hareket etmiyor, emir aldıkları yerler var, iplerinin bağlı olduğu yerler var." dedi.

"Ülkelerin yüzyılları çok önemlidir"

Aydın, "Cennet mekan Abdülhamid Han'da hep yüzyıl dermiş. Yüzyılda devletlerin ya çöküş süreçleri başlıyor ya da yükselmeleri devam ediyor. Biz bunun önemini ifade edebilmek için 2,5 yıl önce çalışmalarımıza başladık. Durumun vehametini muhalefetin ne yapmak istediğini, HDP ile ittifak halinde olduklarını anlattık. HDP, Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıkladı. Kongrelerde bunu ifade etmeye çalıştık. Çünkü evladını şehit eden, ortaklık yapan, ittifak yapan bir iradeye Türk Milletinin hiçbir ferdi oy vermez, vermemeli." dedi.

'İspatladım! İl Başkanlığını bırak'

"Altını dolduramayacağım hiçbir cümleyi kurmam"

Aydın, "Arşivi taradığımda Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanına 'haşerat' demişim. Ağzımı seveyim. 5 yıl önce söylemişim, başka cümlelerde kurmuşum sosyal medyada veya başka yerde. Çünkü biz geçmişimizi hiç saklamadık saklamayız. Bizim geçmişimizden hiçbir şüphemiz olmaz. Yanlışlarımız varsa düzeltmeye gayret ederiz. Ben altını dolduramayacağım hiçbir cümleyi kurmam. Söyleyen söylediğinin bedelini öder. Ben siyaset yapıyorum, benim bu arkadaşla siyasetin ötesinde hiçbir beraberliğim de olamaz. Bizim bu adamla yan yana gelmemiz sadece siyasetin getirdiği bir sonuçtur." diye konuştu.

"Ülkücüden mafya, mafyadan ülkücü olmaz"

Aydın, "Belki sesimiz yüksek çıkıyor, yaptığımız değerler adına mücadeleden vazgeçmiyoruz. Ülkücüden mafya, mafyadan ülkücü olmaz. Milliyetçi Hareket Partisi bu memleketin sigortası. Bunu söylerken biz biz şaka yapmıyoruz. Bu memlekette tek ülkücü kalıncaya kadar bu ülkeyi kimsenin teslim alma şansı yok." ifadelerini kullandı.

'İspatladım! İl Başkanlığını bırak'

"Bildiklerimin onda birini anlatıyorum"

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in sosyal medya paylaşımlarına değinen Yüksel Aydın, Erbilgin'in, terörist ilan edilen daha önce HDP'nin milletvekili şimdi ise TİP'ten seçilen milletvekili Ahmet Şık'ı övdüğünü, diploma paylaşımının altına yazılan yorumun Erbilgin tarafından beğenildiğini, polis baskınında öldürülen Metin Göktepe isimli teröristi övdüğünü, PKK ağzı ile söylemlerde bulunduğunu, ifade özgürlüğü diyerek cezaevinde yatan akademisyenleri desteklediğini, DHKP/C'li Nuriye Gülmen için 'Nuriye Gülmen tahliye edildi, Nuriye onurdur' dediğini, gençlerin Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanının nasıl biri olduğunu bilmeleri gerektiğini söyledi.

'İspatladım! İl Başkanlığını bırak'

Erbilgin'in bir tane terörist olmayan bir paylaşımının olmadığını söyleyen Aydın, "Taylan Özgür cezaevinden kaçacak, jandarmaya kurşun sıkacak, jandarma seni vurmayacak. Taylan Özgür'ü hiç unutmamış, bir tane terörist olmayan bir paylaşımı yok bu arkadaşın. Bunları sildim zannetmiş daha senin silmediğin neler var neler Hikmet Erilgin. Bana de ki şu yazdıklarımın arkasındayım. Bizim tarihimizde hiç mi öveceğimiz anacağımız isim yok. Seni Kastamonu'nun algısına vicdanına havale ediyorum." diye konuştu.

'İspatladım! İl Başkanlığını bırak'

"Afyon Emek Partisi (EMEP) İl Başkanlığını yapmış"

MHP'li Yüksel Aydın, "Hikmet Erbilgin, 'EMEP'in il başkanlığını yaptığımı ispatlarsan il başkanlığını bırakırım' dedi. En hayırlı bir iş olacak belki Kastamonu için. Şimdi ne yapacağız Hikmet Efendi, yol bitti, hani yapmadım diyordun, il başkanlığı yaptığımı ispatla bırakırım giderim diyordun, bırakır gider mi bilmem orasını." dedi.

"Bastıbacak demek hakaret değil"

Aydın, "Sayın Baltacı'ya 'bastıbacak' dedim. Bastıbacak hakaret değil. Türk Dil Kurumuna baktım, cok hareketli boyunun kısa olmasını ifade eden bir cümle. Bastıbacak hakaret değil. Adam hakikaten her yerde bulunuyor. Bu örgütçülüğün getirdiği bir şeydir. Akıllı adam, onun için Hasan Bey'le ilgili konulara girmedim." diye konuştu.

'İspatladım! İl Başkanlığını bırak'

"Sözünü tut"

Aydın, "Sana tavsiyem sözünü tut. Mümkünse kanunlar müsaade ediyorsa EMEP'in İl Başkanı ol Kastamonu'da, oradan konuş benimle. Söylediklerim bildiklerimin onda biri, beni zorlama. Tehdit değil, buraya onlarca not aldım, girmiyorum onlara. Kastamonu gençliğinin hainlikle işi olmaz." ifadelerini kullandı.