İstanbul'da çikolata festivali

Tüm zamanların en tatlı festivali İstanbul Çikolata Festivalinin 30 Ekim 4 Kasım tarihleri arasında Beşiktaş Meydanda gerçekleşmesi için çalışmalar başladı.

  • 1147
İstanbul'da çikolata festivali
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dünyanın birçok ülkesinde gerçekleşen ''Çikolata Festivali'' Türkiye'de ilk kez Medyadoktoru Yapım firması tarafından İstanbul'da çikolata severleri buluşturmak ve onlara çikolata kültürünü anlatmak için 30 Ekim 4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Medyadoktoru Yapım firması tarafından gerçekleşecek olan ''İstanbul Çikolata Festivali' Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor.  İstanbul Çikolata Festivali kapsamında birçok Türk ve yabancı çikolata firması Beşiktaş Meydanın da stantlar kurarak daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulacak. 
 
"İstanbul Çikolataya Doyacak" 
İstanbul Çikolata Festivali ile milyonlarca insanın sevgi ile kucaklaşmasını hedeflediklerini belirten Medyadoktoru Yapım firma yetkilisi yapımcısı Savaş Uğurlu, "Her dilden ve dinden insanı buluşma noktası olan ve herkesin hangi kültürden olursa olsun kucaklaştığı İstanbul bu kez sevgi kokusu Çikolata ile tüm dünyaya yayılacak. İçinde Çikolata sergilerin, söyleşilerin, konserlerin, çocuklara yönelik etkinliklerin olacağı festival kapsamında ayrıca eğlenceler, tiyatro gösterileri, çikolatadan defileler, güzel sanatlar fakültesinden hocalarımızın çikolatan yaptıkları heykeltıraşlar, workshoplar ve daha birçok etkinlik ile tüm İstanbulluları çikolata ile buluşturacağız. Ayrıca İstanbul’daki değerlerimiz ile alakalı bir çikolata müzesi sergisi de gerçekleştireceğiz." dedi.

ÇİKOLATADAN DEFİLELER YAPILACAK 
İstanbul Çikolata Festivali kapsamında farklı etkinlikler dışında moda tasarımcılarının da ilginç tasarımlarına yer verileceğini belirten Uğurlu, ''Festivalin 5 günlük süresinde alanında başarılı moda tasarımcıları çikolatadan ve çikolata konseptinden yaptıkları tasarımları festival kapsamında görücüye çıkartacaklar. Festivalde birçok farklı sürpriz de olacak.'' dedi.

UĞURLU; ‘FESTİVALİN İLK TEMASI SEVGİ’ 
İstanbul’un sevgi ve hoşgörü ile buluşma noktası olduğunu belirten Yapımcı Savaş Uğurlu, "Bizler değer verdiğimiz kişilere özel günlerde sevgimizi pekiştirmek ve sevgimizi göstermek adına çikolata hediye ederiz. Bu sebeple ''İstanbul Çikolata Festivali'nin'' temasını Sevgi olarak belirledik. Beşiktaş Meydan da çikolatayla sevginin buluşabildiğini, festival kapsamında binlerce kişiyi bir araya getirerek anlatacağız.'' diyen Uğurlu; ‘İstanbul Çikolata Festivali'ni her sene geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

"İSTANBULLU ÇİKOLATAYA DOYACAK" 
İstanbul'un en büyük festivali olma özelliği taşıması ve her sene gelenekselleşmesi için çalışmalarına aralıksız devam edildiğini belirten yapımcı Savaş Uğurlu,  İstanbul Çikolata Festivalinin 5 gün boyunca sokaklarda çikolata stantları, workshoplar, yarışmalar ve dev çikolata heykelleri ile İstanbulluyu da buluşturacaklarını söyledi.  Uğurlu, "Ayrıca 5 gün boyunca usta aşçılar tarafından hazırlanan çikolatalar usta heykeltıraşlar tarafından tıraşlanacak. Çikolatadan oluşturulmuş heykeller festival alanını süsleyecek. Festivalin son günü ise heykeller görücüye çıkarak kesilerek tekrar çikolata severlere dağıtılacak. " dedi.