İşte Taşköprü'nün 2016 Yılı Bütçesi

Taşköprü Belediyesi'nin 2016 yılı bütçesi belediye meclisi tarafından belirlendi.

  • 308
İşte Taşköprü'nün 2016 Yılı Bütçesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TAŞKÖPRÜ'NÜN 2016 YILI BÜTÇESİ 16 MİLYON TL

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda 2015 yılında 14 milyon 650 bin lira olan belediye bütçesi 2016 yılında yaklaşık yüzde 10’luk bir artışla 16 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

Taşköprü Belediye Meclisi üyelerine verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Taşköprü’müz hızla büyüyen bir ilçe. Belediye olarak halkımızın isteklerine cevap verebilmek için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Meclisimiz tarafından onaylanan yeni bütçemizle, belediye olarak halkımızla el ele vererek inşallah, bundan sonra da ilçemizi daha ileri seviyelere taşıyacağız” diye konuştu.

Taşköprü’nün hızla bir üniversite ve turizm kenti olma yolunda da ilerlediğini kaydeden Arslan, 2015 yılı bütçesinin de şuana kadarki seyrinden oldukça mutlu olduklarını kaydederek yüzde 95 oranında bütçenin gerçekleştirilmesini hedeflediklerini dile getirdi. Toplantıda ayrıca 2016 mali yılında uygulanacak olan ücret ve harç tarifeleri oy birliği ile kabul edildi.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)