İsveç Sydsvenska'dan Türkiye'ye Övgü

Türkiye tam bir mozaiktir. Avrupa'da büyük metropollerden Şanghay ve Rio ile rekabet edebilecek tek şehirdir. Her şeyiyle İstanbul fevkaladedir.

  • 525
İsveç Sydsvenska'dan Türkiye'ye Övgü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İSVEÇ'İN BÜYÜK GAZETELERİNDEN SYDSVENSKA'DAN TÜRKİYE'YE ÖVGÜ

7 sene İstanbul’da başkonsolosluk yaparak Türkiye’yi çok iyi tanıyan ve Türkiye hakkında kitapları olan İngmar Karlsson, “Türkiye tam bir mozaiktir. Avrupa’da büyük metropollerden Şanghay ve Rio ile rekabet edebilecek tek şehirdir. Her şeyiyle İstanbul fevkaladedir” diye yazdı.
Milyonlarca turistin her sene İstanbul'u ziyaret ettiğini, bu kadar turistin yanılmayacağını, Bizans ve Osmanlı'dan kalma tek eski şehir ve Cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ün kazandırdığı modern ve canlı kültürün heyecan verici olduğunu” ifade etti.
“İstanbul'un bir tarafında oryantal çarşılar (Kapalı çarşı ve Mısır çarşısı) diğer tarafında onlarca süper galerialar; Armani, Louis Vitton, Gucci gibi ünlü firmalardan alışveriş imkânı var” diyen Karlsson, “Türkiye'nin 1959 yılında AET ile başlayan temaslarında, halen Avrupa Birliği'ne girişi engellenmektedir" dedi.
İngmar Karlsson, İsveç, Finlandiya, İngiltere’nin Türkiye'nin AB'ye girmesini desteklediğini, fakat Almanya ve Fransa’nın buna mani olduklarını da yazdı.