İYC'den "Şehitlere Hatim' Kampanyası

İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şube Başkanı Fatih Köse basın açıklamasında bulundu.

  • 512
İYC'den "Şehitlere Hatim' Kampanyası
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Köse; "İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi olarak “Kastamonu Şehitlerine Hatim Okuyor” programının bu yıl 3. sünü il genelindeki cemiyet üyelerimiz, İmam hatip ortaokul ve lise öğrencileri, 19 mümtaz STK’mızın katkısı ile gerçekleştiriyoruz.

Ahirete irtihal eden büyüklerimizi ve Şehadet şerbetini içen ecdadımızı minnetle anıyoruz. Şanlı, kahraman ecdadımızın torunları olarak hem bizim hem de onlar için yapılabilecek en büyük hizmetlerden birinin Kuran-ı Kerim okumak olduğunu düşünüyoruz.

Hatim Programımız vesilesiyle okunan hatimleri ve duaları;  Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) başta olmak üzere Aline, Ashabına ve tüm Peygamberlerimize, Çanakkale-Sarıkamış-Kurtuluş savaşları ile yakın dönemde terörle mücadelede şehit düşmüş kahramanlarımıza, Kastamonu’da metfun bulunan tüm evliya, âlim ve meşayıhlarımıza, malını ve mesaisini hayra sarf edenlere ve geçmişlerine, hatim kampanyasına destek veren; vakıf, dernek, sendika gibi hayırda yarışan kurum ve kuruluşlarımız ile hatim okuyarak katkı sağlayanların yakınlarından ahirete irtihal edenlerin ruhlarına hediye ediyoruz.

“Kastamonu Şehitlerine Hatim Okuyor” programımıza katkı sağlayan Anadolu Gençlik Derneği, Bedii Eğitim Kültür Vakfı, Damladan Deryaya Derneği, Deniz Feneri Derneği, ENSAR, Evrensel Hafızlar Derneği, Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Hayrat Vakfı, İHH, İmam Hatip Okulları Yapma ve Yaşatma Derneği, MEMUR-SEN,  Muradiye Kültür Vakfı,  MÜSİAD, ÖNDER,  Semerkand Dergisi, Seyyid Zülfikar Vakfı,  Taşköprü Eğitim Kültür Derneği, TÜGVA, Vesile Derneği Kastamonu temsilciliklerine, İmam ve Hatip Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

“Kastamonu Şehitlerine Hatim Okuyor” programı ile okunacak hatimler 18 Mart 2016 tarihine kadar okunabilecek ve daha sonra duyuracağımız bir dua programıyla da taçlandırılacaktır. Hatim ve Cüz almak isteyenler 0533 368 79 95 – 0 366 215 25 45 numaralı telefonlardan irtibata geçebilirler.

Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Hatim programları vesilesi ile bütün hemşehrilerimizi bu dua ve hatim programlarına katılmaya davet ediyoruz." dedi.