KASGEG Bilgi Birikimi Toplantıları Başladı

Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG), 'Bilgi Birikimi Toplantıları' projesi kapsamında ilk oturumunu İstanbul'da gerçekleştirdi.

  • 324
KASGEG Bilgi Birikimi Toplantıları Başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’in konuk olduğu toplantı, yönetim kurulu ve dernek üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Bugüne kadar düzenlediği bir çok etkinlikle, bilgi paylaşımının önemine vurgu yapan KASGEG, ''Memleketimize faydalı olmak için donanımlı birer birey olmak gerek'' söylemiyle yeni bir projeye yelken açtı.

KASGEG Kastamonu Şubesi ve İstanbul Genel Merkezi’nin eş zamanlı düzenleyeceği oturumların startı İstanbul’da Mehmet Reis’in katıldığı söyleşi ile verildi. Aralarında KASGEG Onursal Üyesi 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın torunu Turgut Özal’ın da yer aldığı yönetim kurulu ve dernek üyeleri yaklaşık 3 saat boyunca Mehmet Reis’in iş hayatı ve girişimciliğe dair paylaşımlarıyla verimli bir gün geçirdiler.

Sizlerle olmak bana büyük mutluluk veriyor.

KASGEG ailesi ile tek tek tanışan Mehmet Reis, 7 yaşında İnebolu’da başlayan çalışma hayatından İstanbul’daki eğitim ve çalışma hayatına uzanan yıllarını ve bu yıllarda öğrendiklerini büyük bir samimiyetle anlattı. Karşılıklı soru ve cevaplarla devam eden söyleşide KASGEG adına Genel Başkan Zafer Küçükşabanoğlu, derneğin faaliyetlerini ve hedeflerini paylaştı. Bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetleri büyük bir ilgiyle takip eden Mehmet Reis, bu buluşmayla ilgili memnuniyetini şu sözlerle aktardı. “Sizlerle olmak bana büyük duygu ve mutluluk veriyor. Girişimcilik öngörü, ve cesaret ister. Yaptığınız işle ilgili eğitim ve deneyim çok önemli, bir de işin içinde olup o işin size öğrettikleri var. Bunları bir araya getirdiğiniz zaman başarılı olursunuz. Memleketiniz için çalışmaktan vazgeçmeyin, bu yolda bazen üzülebilirsiniz ama asla yorulmayın ve peşini bırakmayın.” Üyelerin sorularını tek tek içtenlikle yanıtlayan Mehmet Reis, İstanbul Unkapanı’nda başlayan ticaret hayatını, 1981 yılında ilk şirketini kurarken yaşadıklarını ve Reis Gıda’nın bugününü anlatırken diğer taraftan; sosyal hayat, dernek ve sivil toplum kuruluşlarındaki görev ve tecrübeleri konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Kastamonu’nun bir logosu olmalı, hatta geç bile kalındı.

Küçükşabanoğlu’nun Kastamonu’nun gündemdeki logosu olmalı mı sorusu üzerine bunun geç kalınmış bir gereklilik olduğunu belirten Mehmet Reis, diğer üyelerin  kendisine “Kastamonu İçin Bir Hayalim Var” projesinden bahsetmesi ve hayalinin sorulması üzerine, “Kastamonu için bir çok hayalim var. Öncelikle bir İnebolulu olarak İnebolu’da denizciliğin gelişmesini çok arzu ediyorum. Ormancılığın ve madenciliğin de Kastamonu için çok önemli olduğunu ve gelişmesini yürekten istediğimi belirtmeliyim” diyerek temennilerini dile getirdi.

Yemek sonrasında günün anısına çekilen fotoğraf ve plaket töreniyle son bulan etkinlik hakkında Genel Başkan Zafer Küçükşabanoğlu şöyle konuştu: “Derneğimizin ilk amacı Kastamonu’ya faydalı olacak adımlar atmak. Bunu yapan insanların da donanımlı birer birey olması kaçınılmaz bir gerçek. Buradan hareketle yaptığımız konferans ve etkinliklere bir yenisini ekliyor, Bilgi Birikimi toplantılarına başlıyoruz. İlk konuğumuz memleketimizin en önemli iş adamlarından Mehmet Reis oldu. Kendisine bugün bizimle olduğu ve çok değerli tecrübelerini tüm samimiyetiyle paylaştığı için tekrar gönülden teşekkür ediyorum. Bilgi birikimi toplantılarımız her ay kendi alanında söz sahibi olan konuklarla devam edecek.”

KASGEG Bilgi Birikimi Toplantıları Hakkında:

Kastamonu Genç Girişimciler Derneği Genel Merkezi’nin ''Memleketimize faydalı olmak için donanımlı birer birey olmak gerek'' düşüncesiyle kendi meslek grubunda rol model olmuş İŞ ADAMI, SİYASETÇİ, TİYATROCU, HUKUKÇU, BÜROKRAT vb.. konukları ağırlayacağı toplantılardır.