Kastamonu'da Amatör Spor Haftası Kutlamaları

Spor Genel Müdürlüğünün 'Amatör Spor Haftası' talimatı gereğince, Kastamonu'da 30 Eylül - 06 Ekim 2013 tarihleri arasında kutlama yapılacak.

  • 466
Kastamonu'da Amatör Spor Haftası Kutlamaları
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AMATÖR SPOR HAFTASI 30 EYLÜL – 6 EKİM 2013 TARİHLERİ ARASINDA KASTAMONU'DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK


Spor Genel Müdürlüğünün "Amatör Spor Haftası" talimatı gereğince, Kastamonu'da 30 Eylül - 06 Ekim 2013 tarihleri arasında halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taranası yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halka tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin panel, sempozyum, açık oturum çalıştay gibi etkinlikler ile ülkemizde topyekun spor bilinci ve kültürünün oluşturulması için Amatör Spor Haftası kutlamaları yapılacak.  

Bu doğrultuda Amatör Spor Haftası aynı tarihlerde Kastamonu'da çeşitli  etkinliklerle kutlanacak.

AMATÖR SPOR HAFTASI PROGRAMI

30 EYLÜL 2013 PAZARTESİ SPORCU KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ (Hüsnü Tandoğan Spor Salonu - Cumhuriyet Meydanı)  Saat : 17.30 Milli Sporcular - Hakemler - Antrenörler, Konuşma, Halk Oyunları Gösterisi, Cimnastik ve Eskrim Gösterileri 

01 EKİM 2013 SALI  VOLEYBOL KARŞILAŞMALARI (Hüsnü Tandoğan Spor Salonu) Saat: 18.00 Genç Kızlar / Saat 19.00 Veteran Erkekler  

02 EKİM 2013 ÇARŞAMBA BASKETBOL KARŞILAŞMALARI (Hüsnü Tandoğan Spor Salonu) Saat : 17.00 Genç Kızlar / Saat :18.30 Genç Erkekler / Saat 20.00 Veteran Erkekler  

03 EKİM 2013 PERŞEMBE HENTBOL KARŞILAŞMALARI (Atatürk Spor Salonu) Saat 17.00 Küçük Kızlar / Saat 18.30 Yıldız Erkekler 

04 EKİM 2013 CUMA BADMİNTON KARŞILAŞMALARI (İsmail Dikmenli Spor Tesisleri) Saat 18.00 11 Yaş Altı / Saat 18.30 13 Yaş Altı SEMİNER VE SÖYLEŞİ (Sporcu Beslenmesi) (Halk Eğitim Merkezi Seminer Salonu) Saat: 18.00 

VETERANLAR FUTBOL KARŞILAŞMASI (Hasan Doğan Spor Tesisleri) Saat: 19.00  
05 EKİM 2013 CUMARTESİ 8 - 12 YAŞ YÜZME KARŞILAŞMALARI (Halime Çavuş Kapalı Yüzme Havuzu) Saat: 10.00 

YILDIZLAR - GENÇLER - VETERANLAR MASA TENİSİ KARŞILAŞMALARI (Atatürk Spor Salonu) Saat: 10.00 

BARUTÇUOĞLU AVM ETKİNLİKLERİ (Barutçuoğlu AVM) Saat: 10.30 - 17.30 Barutçuoğlu AVM’de halkımızın katılımı ile düzenlenen etkinlikler (Mini Golf - Bilek Güreşi - Badminton - Masa Tenisi - Cimnastik ve Dart) 

YILDIZLAR - GENÇLER ATLETİZM KOŞUSU (Polis Orman Koşu Parkuru) Saat: 11.00 

YILDIZLAR KARATE KARŞILAŞMALARI (Hüsnü Tandoğan Spor Salonu) Saat: 14.00  
06 EKİM 2013 PAZAR YILDIZLAR - GENÇLER - VETERANLAR BİSİKLET YARIŞLARI  (Baraj Yolu - Atatürk Spor Salonu) Saat: 09.30 

YILDIZLAR - GENÇLER TAEKWONDO KARŞILAŞMALARI (H. Tandoğan Spor Salonu) Saat: 11.00 

ÖDÜL TÖRENİ (Hüsnü Tandoğan Spor Salonu) Saat 18.30 Hafta boyunca dereceye giren sporcu ödülleri GHSİM tarafından, EN’lerin plaket ve banketleri ASKF tarafından verilecektir.