Kastamonu'da cezaevleri kütüphanelerine kitap bağış kampanyası

Kastamonu'da bir alışveriş merkezinde Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanelerine Kitap Bağış Kampanyası kapsamında stant açıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da, Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamındaki kampanyaya destek veriliyor.

Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanelerine Kitap Bağış Kampanyası, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün ilk kitap bağışının ardından tüm illerde eş zamanlı olarak başlatıldı.

Kastamonu'da bir alışveriş merkezinde Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanelerine Kitap Bağış Kampanyası kapsamında stant açıldı.

Törende konuşan Kastamonu Valisi Avni Çakır, vatandaşları kampanyaya destek olmaya davet etti.

Kampanyanın çok anlamlı olduğunu söyleyen Çakır; "Bu kampanyayı sembolik bağışlarla başlatıyoruz. İnşallah biz Kastamonu Valiliği olarak bu konuda ilk etapta 250 kitapla bu kampanyaya destek vereceğiz. Kampanyamızın hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Çakır, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, İdare Mahkemesi Başkanı Mahmut Taşçı, Cezaevi Müdürü Ahmet Çalışkan ve kurum müdürlerinin katılımıyla kampanyanın açılış kurdelesi kesildi.

Alışveriş merkezindeki standın yanı sıra Adliye ve cezaevinin girişinde de stantların açıldığı kampanyaya Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kastamonu Barosu'nun da kitap desteğinde bulunacağı öğrenildi.

Murat ŞENGÜL

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN