Kastamonu İl Müftülüğünden Şehit Ailelerine Ziyaret

Müftü Yardımcısı İsmail Hakkı Selim ile birlikte Din Görevlileri Dernek Başkanı Ayhan Parmaksız, şehit aileleri ve yakınlarını ziyaret ettiler.

  • 782
Kastamonu İl Müftülüğünden Şehit Ailelerine Ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle İl Müftü Yardımcısı İsmail Hakkı Selim, Kastamonu’da vatani görevini yaparken şehit düşen şehit ailelerini ziyaret etti.
Müftü Yardımcısı İsmail Hakkı Selim ile birlikte Din Görevlileri Dernek Başkanı Ayhan Parmaksız, şehit aileleri ve yakınlarını ziyaret ettiler. Şehit yakınlarından şehitlerin hikayelerini dinleyen Selim ve Parmaksız, duygusal anlar yaşarken, aileler ise gözyaşlarını tutamadı. Şehit aileleri ve yakınları, şehitlerinden gurur duyduklarını belirterek, şehitlerin kendilerine mahşer günü şefaatçi olacaklarını söylediler. Şehit yakınları, şehitlerinin ise her an varlıklarını yanlarından hissettiklerini belirttiler. Şehit Babası Emekli İmam Hatip Hafız İsmail Sakaoğlu ve şehidin annesi Hafız Resmiye Sakaoğlu, çocuklarının acemi birliğini tamamlayıp usta birliğine giderken şehit olacağı hissini anladıklarını ifade ederek, “Otobüse binerken babasının boynuna sarılıp ‘sakın benim için üzülüp ağlama, ben bir daha dönmem, hakkını helal et’ dedi. Ardından şehit düştü. O günleri hiç unutmadık. Hep aklımızda taptaze duruyor” dedi.
Ziyaret sonrasında şehitlerin ruhuna Kuranı Kerim okunarak, dua edildi.