Doğanyurt'ta pozitif vaka kalmadı

Kastamonu'nun Doğanyurt ilçesinde alınan koronavirüs tedbirleri ve filyasyon ekiplerinin çalışmaları neticesinde ilçede Kovid-19 vakalarının sıfırlandığı açıklandı.

  • 2824
Doğanyurt'ta pozitif vaka kalmadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'nun Doğanyurt Kaymakamı Tahir Yılmaz, ilçede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pozitif vaka sayısının sıfırlandığını açıkladı.

Yılmaz, gazetecilere, 8 Ocak itibarıyla Doğanyurt'ta Kovid-19 pozitif vaka kalmadığını söyledi.

Bu süreçte görev yapan sağlık çalışanları, emniyet ve jandarma personeli ile imamlara, öğretmenlere ve Kaymakamlık çalışanlarına teşekkür eden Yılmaz, "Bilim Kurulumuzun tavsiyesiyle bakanlıklarımızın almış olduğu kararlar, ilçe yönetimimizin kararları sayesinde çok şükür, bugünlere kadar ulaşmış bulunmaktayız. Pozitif vakanın çıktığı ilk günden son güne kadar sıkı denetimler, takip ve karantina uygulamaları sonuca varmamıza yardımcı oldu." dedi.

Çalışmalarına azim ve kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan Yılmaz; "Sağlık çalışanlarımızın vaka olan yerde muhtarı, azası, imamı, öğretmeni devreye sokarak birlikte takip ederek hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla yaptığı faaliyetleri, bizi bu sonuca ulaştırdı ama hiçbir şey bitmiş değil. Aynı azim ve kararlılıkla hastalığın tekrar yayılmasını engellemek adına çalışmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.