Kastamonu Valiliğinden "Korona virüs" açıklaması!

Kastamonu Valiliği, Kastamonu'da 'Korona virüs' şüphesi nedeniyle açıklamada bulundu.

  • 8465
Kastamonu Valiliğinden &quotKorona virüs" açıklaması!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Valiliğinden yapılan açıklamada; "21 Şubat 2020 tarihinde Van-İstanbul seferi yapan bir otobüs ile Tosya ilçesinde inerek ilimize gelen bir vatandaşımız 26/02/2020 tarihinde Kastamonu Devlet Hastanesi Acil Servisine yüksek ateş bulantı ve kusma şikayeti ile başvurmuş olup, seyahat esnasında otobüste İranlı vatandaşların da olduğunu beyan etmesi nedeni ile tedbiren Coronavirus (Covid-19) yönünden değerlendirilmek üzere, daha önceden hazırlanmış olan izolasyon alanına alınarak takibe başlanmıştır. Yine aynı evde yaşayan diğer bir vatandaşımız da gribal enfeksiyon benzeri bulgular olması nedeni ile tedbir amaçlı Coronavirus (Covid-19) yönünden değerlendirilmek üzere izolasyon alanına alınarak takibe başlanmıştır. Aynı evde yaşayan diğer bireyler de İl Sağlık Müdürlüğümüzce takip altına alınmıştır.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun yönergeleri doğrultusunda hastalardan örnekler alınarak, Ankara’da bulunan Ulusal Viroloji Laboratuvarına ivedilikle gönderilmiştir.

Laboratuvar sonuçlarına göre Sağlık Bakanlığımız Bilim Kurulunun yönergeleri doğrultusunda işlem tesis edilecektir.

Vatandaşlarımızın bu süre içerisinde kesinlikle paniğe kapılmamaları ve koruyucu önlem olarak kişisel hijyene dikkat etmeleri uygun olacaktır." denildi.