Kastamonu'da Bisiklet Türkiye Birinciliği başladı

Kastamonu'daki yarışlara farklı illerden 533 sporcu katılıyor.

  • 401
Kastamonu'da Bisiklet Türkiye Birinciliği başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da, farklı illerden 533 sporcunun katılımıyla Yıldızlar-Gençler Bisiklet Türkiye Birinciliği başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılı okul spor faaliyetleri kapsamında organize edilen yarışlar, Türkiye genelindeki 127 ortaokul ve liseden 533 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Sporcular yarışların ilk gününde, Doğu Çevre Yolu'ndan başlayarak Ilgaz Dağı yönünde devam eden 10 ve 30 kilometrelik iki parkurda pedal çevirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Engin Kaya, yaptığı açıklamada, Kastamonu'nun güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığını söyledi.

Etkinliklerin yarın tamamlanacağını ifade eden Kaya, "Yarışmalara 127 okuldan toplam 533 sporcumuz var. Yarışlarda şuana kadar herhangi bir kaza yaşanmadı. Türkiye'nin dört bir tarafından sporcumuz var." dedi.

Kaya, organizasyona katılımdan memnuniyet duyduklarının altını çizerek, "Kastamonu diğer organizasyonlarda olduğu gibi, bunun altından da güzel bir şekilde kalktı." diye konuştu.

Gençler A kategorisinde 65, B kategorisinde 70, yıldızlar kategorisinde ise 89 takımın yer aldığı yarışlar yarın son bulacak.