Kastamonu'da evleri yanan aileye 21 gündür ulaşılamıyor

İki evin kullanılamaz hale geldiği yangının ardından 5 kişilik Çataloğlu ailesine 21 gündür ulaşılamazken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  • 1013
Kastamonu'da evleri yanan aileye 21 gündür ulaşılamıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da iki evin kullanılamaz hale geldiği yangının ardından 21 gündür ulaşılamayan Çataloğlu ailesini arama çalışmaları sürüyor.

Bürme köyü Kuzören Mahallesi'nde 29 Kasım'da çıkan yangının ardından haber alınamayan Çataloğlu ailesinin bulunmasına yönelik başlatılan arama çalışmalarından henüz sonuç alınamadı.

Fazıl Çataloğlu'nun torunu Serdar Çataloğlu'na ait olduğu tahmin edilen, yanan evin enkazında bulunan cesedin Ankara Adli Tıp Kurumundaki incelemesi ise sürüyor.

Soruşturmanın devam ettiği olayla ilgili E.K. ve E.K. kardeşler ile A.Ş. tutuklanmıştı. Şüpheli A.Ş'ye dün yanan evlerin enkazında ve ailenin traktörünün bulunduğu 10 kilometre uzaktaki ormanlık alanda keşif yaptırılmıştı.

Tutuklanan 3 zanlının aileye ait büyükbaş hayvanların bir kısmını çalarak sattığı iddia ediliyor.

Olay

Fazıl Çataloğlu ile akrabası Ahmet Çataloğlu'na ait evlerin 29 Kasım'da yanmasının ardından Fazıl Çataloğlu ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'ndan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Çataloğlu'nun yanan evinin enkazında torunu Serdar Çataloğlu'na ait olduğu tahmin edilen bir ceset bulunmuştu. Ceset otopsi amacıyla Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Fazıl Çataloğlu'nun traktörü ise evine 10 kilometre mesafedeki Elmayakası mevkisinde ormanlık alanda bulunmuştu.