Kastamonu'da "Şehitlere Saygı" Konvoyu

Son günlerde yaşanan terör olayları sonrasında şehit olanlar ve teröre tepki göstermek için Kastamonu'da 'Şehitlere Saygı Konvoyu' düzenlendi.

  • 504
Kastamonu'da "Şehitlere Saygı" Konvoyu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir araya gelen çok sayıda vatandaşın destek verdiği konvoy, Kastamonu Adalet Sarayı önünde toplandı. Buradan şehir merkezine hareket eden 250’den fazla araç, Saraçlar Mahallesi Olukbaşı mevkisinden döndü. Korna çalarak şehir merkezinden geçen konvoy, Kuzeykent Mahallesinde Kapalı Pazaryerine gelerek olaysız bir şekilde dağıldı.

Araçlarını Türk bayrakları ile süsleyerek şehir turu atan konvoyda, teröre lanet okunurken, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ şeklinde sık sık sloganlar atıldı.

Konvoya katılan vatandaşlar, duygularına hakim olamazken, son terör olayları sonrasında her gün bir şehit verildiğini belirterek, “Terör olayları sonrasında yaklaşık 50 günde 111 şehit verdik. Bu yaşanan terör olaylarını kınamak için bir araya gelip tepkimi göstermek istedik” dedi.

Şehitleri hatırlamanın önemli olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Bu organizasyonla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve polisimizin yanında olduğumuzu göstermeye çalışacağız. Destek verenlere teşekkür ederiz” diye konuştu.

Vatandaşlar, terörü tepki gösterirken, tek amaçlarının da terörü lanetlemek ve şehitleri anmak olduğunu kaydetti.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)