Kastamonu'da 'Türkçemiz Geleceğimiz' konferansı

Kastamonu'da Birlik Vakfı Kastamonu Şubesi tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında "Türkçemiz Geleceğimiz" konulu konferans düzenlendi.

  • 575
Kastamonu'da 'Türkçemiz Geleceğimiz' konferansı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta, şair ve yazar Yavuz Bülent Bakiler, kitap okumanın öneminden bahsetti.

Türkiye'de kitap okunma oranının Avrupa devletlerinin çok altında olduğunu belirten Bakiler, "Bir evde kitap yoksa, kütüphane yoksa o evin mağara karanlığından hiçbir farkı yoktur. İsterse bütün avizeleri altından, bütün halıları ipekten olsun. O evde yetişen çocuklar kendini geliştirememektedirler. Kendini geliştiremeyen çocuklar ileriki yıllarda kendilerini iyi ifade edemezler." dedi.

Bakiler, kendisinin de üniversite yıllarına kadar kitap okuma alışkanlığı olmadığını bu nedenle topluluk önünde konuşmakta büyük zorluk çektiğini söyledi.

Kitap okuyarak bu zorlukların üstesinden geldiğini ifade eden Bakiler, "Kitaplar sayesinde topluluk önünde rahatça konuşabiliyorum. Kitap okumadığım yıllarda topluluk önünde beş dakika konuşmak bana ulaşılmaz geliyordu. Şu an değil 5 dakika, 3 saat hiç takılmadan konuşabilirim." ifadesini kullandı.

Konferansta Birlik Vakfı Kastamonu Şube Başkanı Reşat Asrak da konuşma yaptı.

AA