Kastamonu'da 'Bilinçli Tüketici' temalı resim yarışması

Kastamonu Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü'nce Kastamonu'da 'Bilinçli Tüketici' temalı resim yarışması düzenlendi.

  • 1637
Kastamonu'da 'Bilinçli Tüketici' temalı resim yarışması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü’nce Kastamonu’da “Bilinçli Tüketici” temalı resim yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ise ödülleri Merkez Ortaokulu’nda verildi.

Törende konuşan Ticaret İl Müdürlüğü Sefa Özata, öğrencilere tüketicinin hakları hakkında bilgi verdi. Tüketicilerin mutlaka her alışveriş sonrasında aldıkların ürünün makbuzlarını istemesi gerektiğini belirten Özata, muhtemelen karşılaşılabilecek sorunlarda satıcı firma problemi çözmedikleri zaman bu fatura veya makbuzla tüketici haklarına başvuruda bulunabileceğini aktardı. Ayrıca Özata, tüketicilerin karşılaştıkları sorunlar karşısında ilçelerde kaymakamlıklara illerde ise kurulan tüketici hakem heyetlerine başvuruda bulanabileceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Kastamonu’da il genelinde 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü nedeniyle düzenlenen “Bilinçli Tüketici” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

48 adet resmin başvuruda bulunduğu yarışmada öğrenciler, kendi anlatım biçimlerine uygun teknikleri kullanarak birbirinden güzel resim örnekleri sergilediler. İl genelinde oluşturulan heyet, bu resimler arasından Özel Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Elifsu Demir’i 1., Orhan Şaik Gökyay Ortaokulu öğrencisi Sedef Musaoğlu’nu 2. ve Taşköprü Bahri Alp Ortaokulu öğrencisi Hilal Ünaldı’yı da 3. seçti. Öğrencilere ödüllerini Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman, Ticaret İl Müdürü Sefa Özata ve Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Kastamonu Şube Başkanı Hayriye Kipay verdi.