Kastamonu'da 'DİRSEK ATTI' Cinayeti

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde bir kişiyi bıçakla öldürerek inşaat bodrumuna atan şahsın cinayeti 'dirsek atma' nedeniyle işlediği öğrenildi.

  • 554
Kastamonu'da 'DİRSEK ATTI' Cinayeti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KASTAMONU’DA “DİRSEK ATTI” CİNAYETİ

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bir kişiyi bıçakla öldürerek inşaat bodrumuna atan şahsın cinayeti “dirsek atma” nedeniyle işlediği öğrenildi.
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 19 Mart 2013 tarihinde Tosya Yeni Sebze Pazarı inşaatında Mustafa Şayık’a (55) ait olduğu tespit edilen bir cesedin bulunmasıyla başlatılan soruşturma neticelendi. Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin olay yerine giderek yaptıkları inceleme sonucunda güvenlik kamerası görüntülerinden zanlının kimliği tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri zanlının Sakarya’da bir akrabasının evinde saklandığını tespit etti. Ardından Kastamonu’dan bir ekip çıkartan emniyet güçleri, Sakarya polisi ile birlikte zanlının saklandığı eve bir operasyon düzenlemek için hazırlık yaptı. Bu sırada zanlının evden kaçması üzerine takibe başlayan emniyet güçleri MOBESE kayıtlarından zanlının kaçtığı aracı belirledi. Bunun üzerine zanlının kaçış güzergahı olan Düzce polisine bilgi verildi. Kastamonu’daki bir seyahat firmasına ait otobüsü durduran Düzce polisi zanlı Nuh H.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Zanlı Nuh H., Kastamonu’dan gelen polis ekibine teslim edilerek Tosya’ya getirildi. Buradaki işlemlerin ardından zanlı Nuh H. bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Haberi alan zanlının yakınları Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde uzun süre bekleyerek emniyet güçlerinden bilgi almaya çalıştılar. Nuh H’nin, arkadaşı maktul Mustafa Şayık’ı birlikte alkol alırken dirsek atma yüzünden çıkan tartışma sonucunda bıçaklayarak öldürdüğü öğrenildi.