Kastamonulu kadınlar buluştu

Kastamonu Kadın Derneği, İstanbul'da iş dünyasının lideri Kastamonulu kadınlarla bir buluşma gerçekleştirdi.

  • 1095
Kastamonulu kadınlar buluştu

İstanbul’da 2015 yılında 7 kişi ile yola çıkan Kastamonu Kadın Derneği, bugün geldiği noktada binlere ulaşmasının ardından İstanbul’da iş dünyasının lideri Kastamonulu kadınlarla bir buluşma gerçekleştirdi.

Beşiktaş Yıldız Parkı Malta Köşkü’nde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Kastamonu Kadın Derneği Başkanı Emine Çelik, “2015 yılında Kastamonulu 7 kadın olarak kurduğumuz derneğimizde bugüne kadar yaptığımız etkinliklerle binlere, onbinlere, yüzbinlere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

"Şimdi sesimizi de sözümüzü de yükseltme zamanı"

Çelik, "Konuştuk, konuştuk. Fikir birliği, gönül birliği, memleket sevdası bizi ortak paydada buluşturdu. Güzel kararlar muhteşem projeler ile bugünlere geldik. Bizler tarihine kahramanlık hikayesi yazdırmış Kastamonu kadınlarıyız. Şimdi sesimizi de sözümüzü de yükseltme zamanı.” şeklinde konuştu.

Çelik son olarak; Programın hazırlanmasında verdiği desteklerden dolayı Ata Diş Kliniği Yönetim Kurulu Başkanı Selim Ata’ya, kendisi katılamasa da programa gönderdiği pastırma ve çekme helva ikramından dolayı Tabakoğlu Pastırma sahibi Songül Tabakoğlu’na, Kastamonu’dan köy ekmeği ve çeşitli yöresel tatlar ile programa katılan Tosya Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehpare Abacı’ya ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

Kastamonulu kadınlar buluştu

Programda Kastamonu kadınları olarak geçmişten güç alarak geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek adına birlik beraberliğin önemine vurgu yapıldı.

Programa, Burcu Kösem (Dünya Grubu Ceo-Abana), Işılay Reis (Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi-İnebolu), Prof. Dr. Nurgül Yurtseven (Anestezi Profesörü-İnebolu), Nurten Uğursoy (İBB Yazı İşleri Kararlar Daire Başkanı-İnebolu), Fikriye Aslan (Denetim Uzmanı- Kasiad), Halime Nilgün Şener (Yüksek Mimar), Mehpare Abacı (Tosya Ticaret Odası Meclis Başkanı), Sevilay Tosyalı (Endüstri Mühendisi-Tosya), Emel Albayrak (Mali Müşavir), Seher Soytaş (Şükrüoğlu Filtre Yönetim Kurulu üyesi-Çatalzeytin), Lütfiye Kaya (Mali Müşavir-Taşköprü), Sevim Öztürk (Mali Müşavir ve STK Hizmetleri-Şenpazar), Nurşen Kaya (Wedding Palace Düğün Davet Org.-Taşköprü), Arzu Toprak (Toprak Cirtbant Yönetim Kurulu Başkanı-İnebolu), Selma Cengiz (Teferruat Reklam Yönetim Kurulu Başkanı-Seydiler), İlknur Gedik (Eğitimci-Abana), Nur Oburoğlu (Kimya Mühendisi-İnebolu), Şehri Yıldırım (Bankacı, Gayrimenkul Danışmanı-Tosya), İlknur Türkan Boran (Tekstil -Abana), Seçil Özkan (İmren İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi-Seydiler), Ece Düzenli Çelik (Gayrimenkul Yatırım Hizmetleri Danışmanı) ve İlknur Uçar (Bilgisayar Yazılım Mühendisi-Doğanyurt) katıldı.