Kastamonu'ya 3 Yıldızlı Otel

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu Yatırım Destek Ofisi tarafından sunulan ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Kastamonu'ya 3 yıldızlı otel kazandırılacak.

  • 551
Kastamonu'ya 3 Yıldızlı Otel
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KASTAMONU’YA 3 YILDIZLI OTEL

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu Yatırım Destek Ofisi tarafından sunulan ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Kastamonu’ya 3 yıldızlı otel kazandırılacak.
KUZKA Kastamonu Yatırım Destek Ofisi’nin ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydalanan Otel Moni Resort’un, “Turizm Yatırım Belgesi” ile Mayıs ayında turizm sektörüne kazandırılması planlanıyor. Otelin 46 yatak kapasitesine ve 100 kişilik restorana sahip olması, yaklaşık 20 kişiye istihdam sağlaması öngörülüyor.
Otel yatırımının Kastamonu Yatırım Destek Ofisi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınması sağlanan “Turizm Yatırım Belgesi”nden sonra, Yatırım Teşvik Belgesi” işlemleri ise devam ediyor.
Turizm Yatırım Belgesi’ni Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu Yatırım Destek Ofisi Koordinatör Aykut Onat’ın elinden teslim alan Otel Moni İşletme Müdürü Onur Kara, yatırım sürecinde KUZKA desteğinin kendilerini cesaretlendirdiğini belirterek, yatırım sürecinde çalışmalarına hız verdiklerini, otelin tamamlandığında Kastamonu’daki konaklama açığını bir nebze olsun kapatacağını, Mayıs ayı itibariyle de oteli tamamlamayı planladıklarını ifade etti. Kara, yatırım düşüncesi olan işadamlarının mutlaka Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu.