KGC Genel Kurulu Yapıldı

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) olağan genel kurulu hafta sonunda Gün Otel Teras Restaurant'ta gerçekleştirildi. 

  • 965
KGC Genel Kurulu Yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Genel Kurul’un seçimler maddesine tek listeyle girildi ve yeni yönetim kurulu belirlendi. KGC Onursal Başkanı Hüsnü Acar’ın divan başkanı olarak görev aldığı genel kurula 70 üye katıldı. KGC slayt gösterimi ve akabinde Saygı Duruşu ile İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulun açılış konuşmasını KGC Başkanı Erkan Yılmaz yaptı.

YILMAZ: YENİ VE ÖNEMLİ PROJELER İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
KGC’nin hayata geçirdiği her etkinliğin önemine vurgu yapan Başkan Yılmaz: “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da amacım; üyesi olmaktan her zaman büyük onur ve gurur duyduğum, yönetici olarak katkı sağlamaya çalıştığım Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’ne, bilgi ve deneyimimle hizmet vermek, çıtayı biraz daha yukarıya çıkarabilmenin gayreti içinde olabilmektir. Yeni dönemde de ekibimle birlikte çok iyi bildiğim değerli üyelerimizin beklentilerini hayata geçirmek, yeni ve önemli projelere imza atmak için çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır” dedi.

“BASININ ONURUNU ZEDELEYECEK HAREKETLERDEN KAÇININ” 
Bugüne kadar herkese karşı hoş görü, sevgi ve saygı duygusunu hep ön planda tuttuğunu ve bunu bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğini kaydeden Yılmaz: “Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Sadece bir kişinin, Kastamonu basınının onurunu zedeleyebilecek hareketi kendisine değil, Kastamonu basınına eksi olarak yazılmaktadır. İşte tam bu noktada sizlerden en önemli beklentim ve ricam; bu tür davranışlarda bulunulmamasıdır” diye konuştu.
Yeni döneme dikkat çeken Yılmaz, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Geride bıraktığımız üç yılın tecrübesi ve bize kazandırdıklarının ışığında; yeni projeler ve etkinlikler için, yönetim kurulumuzla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Her zaman belirttiğim gibi; biz ilçelerimizi il merkezimizden hiçbir zaman ayrı tutmadık, tutmayacağız da. Oralara gitmeye, üyelerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.”

ACAR: GELİNEN NOKTA MEMNUNİYET VERİCİ 
Genel Kurul’un divan başkanlığını yürüten Onursal Başkan Hüsnü Acar’da kısa konuşmasında Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nin geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Acar, yeni seçilecek yönetim kuruluna da çalışmalarında başarı diledi. 
Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Bilançolar okundu. Okunan tüm raporlar üyeler tarafından ibra edildi. 
Seçimler maddesine ise tek listeyle girildi ve bu listedeki isimler üyelerin oylarıyla seçildi. 
KGC’nin yeni yönetim kurulunun ilerleyen günlerde toplanarak görev dağılımı yapması bekleniyor. 

YENİ YÖNETİM KURULU 
Mustafa Erkan Yılmaz, Mustafa Balcı, Hüseyin Güven Tuzcu, Hasan Cengiz, Ahmet Erhan Veren, Ceyhun Hüseyinoğlu, Sabahattin Büyükoral, Mehmet Tuğcu, Kadir Yıldırım, Gülay Acar, Dilek İğdirli, Hakkı Cidal Savaş, Cengiz Muhziroğlu

DENETİM KURULU 
Bilgin Serkan Yılmaz, Feray Yanık, Yalçın Karaosmanoğlu

FEDERASYON DELEGASYONU 
Hüsnü Acar, Mustafa Erkan Yılmaz, Mustafa Balcı, Sabahattin Büyükoral