Kick Boks'ta Ödül Töreni

2012 Yılında Uluslararası Şampiyonalarda Derece Yapan Sporcularımız Ödüllerini Aldı

  • 677
Kick Boks'ta Ödül Töreni
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2012 yılı içersinde yapılan uluslararası şampiyonalarda dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan sporcularımız Gençlik ve Spor Bakanlığında düzenlenen törenle, Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç'tan ödüllerini aldılar. Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat törene gelerek ödülleri takdim etmek istediğini ancak Anadolu'yu karış karış gezdiği için yorgunluğun ortaya çıkardığı bir rahatsızlık yaşadığını dile getiren ve Açılış Konuşması yapan Başbakan Yardımcısı Arınç,''Sizler, Türkiye'nin ismini, bayrağını, sporda geldiği noktayı en güzel yerlerde temsil ettiniz. Bayrağımızı  dalgalandırmakta, isminizden bahsetmekte, sizlerin zeki, çevik, ahlaklı, büyük Atatürk'ün saydığı vasıflara sahip olarak Türkiye'ye madalyalar kazandırmanız bütün dünyada bizi gururla başımızı daha da yükseltti ve büyük bir sevince boğdu'' diye konuştu.

 

Törende konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç' da, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye giren milli sporcular için, ''Sizler Türk milletinin gururu oldunuz, bayrağımızı defalarca göndere çektirdiniz, Türkiye Cumhuriyeti'nin şanını yücelttiniz. Cumhuriyet altınları size feda olsun'' dedi.

 

Ayrıca ödül almaya hak kazanan sporcularımızın ödüllerinin banka hesaplarına yattığı, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç tarafından bildirilmiştir.