Eniştesini ziyarete gidince ceza yemekten kurtulamadı

Kastamonu'da gece saatlerinde jandarma ekiplerince yapılan koronavirüs denetimlerinde, kısıtlamayı ihlal ederek eniştesini ziyarete giden şahsa cezai işlem uygulandı.

  • 2535
Eniştesini ziyarete gidince ceza yemekten kurtulamadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, son günlerde Kastamonu’da il genelinde artış gösteren Kovid-19 vakalarının önüne geçebilmek için tedbirlerini arttırdı. Bir çok noktada denetimlerini sürdüren ekipler, durdukları bir otomobilde sürücü Hasan S.’nin sokağa çıkma izni olmadığını tespit etti. Kısıtlamanın olduğu saatte eniştesini ziyarete gittiğini söyleyen Hasan S.’ye jandarma ekipleri, kısıtlamaya uymamaktan ve yasak olmasına rağmen ev ziyareti yaptığı gerekçesiyle ceza yazdı. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatte eniştesini ziyaret ettiğini belirten Hasan S. ise, “Enişteme gitmiştim. Saatin de bu kadar geç olduğunun farkına varamadım. Bana da cezai işlem uyguladılar” dedi.

Ayrıca ekipler, soğuk ve kar yağışına rağmen köylerde de sık sık devriye atarak vatandaşları kurallara uymaları noktasında uyarıyor. Yasaklara uymayan kişiler hakkında da ceza yazıyor.

Jandarma ekiplerinin denetimine takılan ve Boyabat’tan geldiğini söyleyen Ercan İlerici; “Bu saatte Boyabat’tan geliyorum. Toptancılık yapıyorum. Yolda da jandarma ekiplerinin denetimine takıldık. Ekipler bizlerin sağlığı için uğraşıyor. Vakaların son günlerde artış yaptığı görülüyor. İşimiz gereği bizlerde dışarıya çıkıyoruz. Kendi sağlığımız. Tedbir amaçlı evde durmamız daha faydalı. Jandarmanın her seferinde uygulamasına takılıyorum. Denetimlerin olması lazım, şart. Denetimler olmasa vakalar daha da artacak” diye konuştu.