Konuk Antrenörümüz Ercan ÇELİK - KASTAMONU

Konuk Antrenörümüz

  • 1872
Konuk Antrenörümüz Ercan ÇELİK - KASTAMONU
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ercan Hocamız 1983 yılında Kayseri’de doğdu.

İlk,orta ve lise eğitimini Kayseri’de yaptı. Üniversite Eğitimini Niğde Üniversitesi Aksaray  Beden Eğitimi Spor Ve Yüksek Okulu’nda 2004 yılında mezun olarak tamamladı.2006 Yılında Kastamonu’nun Araç İlçesine bağlı İğdir Köyünde ki İğdir Lisesi’nde kadrolu olarak öğretmenlik görevine başladı.Evli ve iki çocuk babası olan Ercan Hoca halen aynı yerde görevine devam etmektedir.

Taekwondoya 1992 yılında Kayseri’de,Türkiye’de önemli başarılara imza atmış olan Bahçeci Kardeşler ünvanı ile tanınan Ali ve Nuri BAHÇECİ’nin salonunda başladı.Sayısı belli olmayan Kayseri ve çevre iller şampiyonluklarından sonra ilk Türkiye derecesini 1997 yılında Çorum’da kazandı. Daha sonra hem müsabakada hem Poomsede olmak üzere 4 kez Türkiye şampiyonluğu,1 kez Türkiye İkinciliği,4 kez Türkiye Üçüncülüğü ve milli takım seçmelerinde başarılı olmasına rağmen kendisine bir defa bile Uluslar arası şampiyonada mücadele etme fırsatı verilmedi.

2005’te Üniversitelerarası Türkiye Taekwondo şampiyonasında üçüncülük elde ettikten sonra 2006 da öğretmenlik görevine başlaması ile birlikte sporculuk hayatı yerini antrenörlüğe bıraktı.Uluslararası arenada Türk Bayrağını göndere çektirerek İstiklal Marşı’nı okutmanın hasretinin gönlünde büyük bir ukde olarak kaldığını ama bu hedefine sporcuları ile ulaşarak gönlündeki ukdeyi gerçekleştireceğini ifade etti.

Ercan Hoca’nın Poomse ve  Müsabakadaki Dereceleri:

-17-20 MART 2000 Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası ORDU  1.lik

-14-16 Mart 1997 Türkiye Poomse Şampiyonası ÇORUM  Senkron Takım 1.lik

-11-14 Şubat 1999 Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası SAKARYA 2.lik

-11-15 Mart 1998 Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası MALATYA  3.lük

-18-20 Temmuz 1997 Türkiye Poomse Şampiyonası ADIYAMAN   Senkron Takım 1. lik

-27-31 Mayıs 1998 Liseler Arası Türkiye Taekwondo Şampiyonası MALATYA 3.lük

-12-13 Mayıs 2005 Üniversiteler Arası Türkiye Taekwondo Şampiyonası KAYSERİ  3.lük

-29-31 MAYIS 1998 Türkiye Poomse Şampiyonası ARDAHAN Senkron Takım 1. lik

-1-4 Aralık 2005 Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası  ALANYA  3.lük

Siyah Kuşak 5. Dan,2. Kademe Antrenör aynı zamanda Ulusal Poomse Hakemi olan Ercan Hoca,İğdir Köyü’ndeki Taekwondo faaliyetlerine 2008 Yılının Kasım ayında Halk eğitim desteği ile 45 sporcuyla halıflekslerin üzerinde başladı. 2009’da İğdir Lisesi Spor Kulübü’nü kurdular. Köy Muhtarının ve esnafın desteği ile inşaat halindeki bir yer salon haline getirildi. Yaklaşık olarak haftanın 6 günü antrenman yapan sporcular, 2011-2012 yıllarında, Türkiye Poomse şampiyonasında, Okullararası Türkiye şampiyonasında ve Kulüpler Türkiye şampiyonasında Köy yerinden çıkardıkları derecelerle taekwondo tarihine geçtiler. Bütün imkansızlıklara rağmen ve köy yerinde böyle bir çalışma yapmanın zorluklarına rağmen, İğdir Köyü ilklerin yaşandığı bir yer haline geldi.

İğdir Lisesi Spor Kulübünün İlkleri:

-İğdir lisesi Spor Kulübü’nü kurarak Türkiye’de Taekwondo branşında köyde kurulan ilk spor kulübü olma ünvanını kazandılar.

-Köyden Türkiye şampiyonasına katılarak hem poomsede hem müsabakada Türkiye derecesi elde eden İlk spor kulübü oldular.

-Kastamonu’nun taekwondo tarihinde Poomsede ilk Türkiye derecesini ve poomsede ilk Türkiye Şampiyonluğunu elde eden kulüp olarak yine tarihe adlarını yazdırdılar.

Hocamız ile yaptığımız röportaj’da; Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Eşim Gülden ÇELİK’ inde Siyah 3.Dan,1.Kademe Antrenör olması işimizi daha da kolaylaştırıyor. Amacımız kaliteli insanlar yetiştirerek topluma faydalı işlere imza atmak.Köy yerinde böyle bir faaliyetin olması buradaki gençler için büyük bir nimet. Şu anda salonumuzda 22 kişi siyah kuşak 2. dan sahibi. Önümüzdeki seneye kadar 20 kişi daha antrenörlük seviyesine ulaşacak inşallah. İnşallah bu gençler ilerde antrenör olacak ve topluma faydalı faaliyetlere imza atacaklar. Hedefimiz 2013 Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonasına sporcu gönderebilmek ve orada İstiklal Marş’ımızı söyleterek hasretiyle yandığımız, her istiklal marşını söylediğimde hatırladığım yüreğimdeki ukdeyi gerçekleştirmek. Rabbim İnşallah hayırlısı ile bunu bize nasip eder. Son olarak benim üzerimde büyük emekleri olan Ali BAHÇECİ hocama şükranlarımı sunuyor,Ahiret alemine göç etmiş olan ikinci babam diye nitelendirdiğim Nuri BAHÇECİ hocama Allah’tan rahmet diliyor, makamı cennet olsun, nur içinde yatsın, Rabbim razı olduğu kullar arasına dahil eylesin temennisiyle sözlerime son veriyorum dedi.

Ercan Hocamızın sporcularının aldığı dereceler:

Eda Derya ÇEKMECE 2011 Türkiye Poomse Şamp. 10-13 Yaş Senkron Bayan Takım Üçüncüsü

Sema KABATAŞ  2011 Türkiye Poomse Şamp. 10-13 Yaş Senkron Bayan Takım Üçüncüsü

Kübra Nur ÇEKMECE 2011 Türkiye Poomse Şamp.  10-13 Yaş Senkron Bayan Takım Üçüncüsü

Gülay KABATAŞ 2011 Kulüpler Türkiye Şampiyonası 46 Kg Bayanlar Türkiye Üçüncüsü

Berna USTA 2012 Okullar Arası Gençler Türkiye Şamp. Bayanlar 68 Kg Türkiye Üçüncüsü

Eda Derya ÇEKMECE 2012 Okullar Arası Yıldız Bayanlar 44 Kg Türkiye  Üçüncüsü

Kübra Nur ÇEKMECE 2012 Türkiye Poomse Şampiyonası 10-13 Yaş Senkron Bayan Takım Birincisi

Sema KABATAŞ 2012 10-13 Yaş Senkron Bayan Takım Türkiye Poomse Şamp. Birincisi

Eda Derya ÇEKMECE 2012 Türkiye Poomse Şampiyonası 10-13 Yaş Senkron Bayan Takım Birincisi

Eda Derya ÇEKMECE 2012 Türkiye Poomse Şampiyonası Yıldız Bayanlar Üçüncüsü

İğdir Lisesi Spor Kulübü 2012 Türkiye Poomse Şampiyonası Minik Yıldız Bayanlar Kategorisi İkicilik Kupası

İğdir Lisesi Spor Kulübü 2012 Türkiye Poomse Şampiyonası Minik Yıldız Genel Klasman Kategorisi Beşincilik Kupası