Konuk Sporcumuz Reyhan ŞENGÜL - KASTAMONU

Konuk Sporcumuz

  • 2126
Konuk Sporcumuz Reyhan ŞENGÜL - KASTAMONU
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Reyhan Şengül, 19.12.1995 tarihinde  Kastamonu’da doğdu.
2006 Yılının Haziran ayında aynı zamanda babası olan antrenör Murat Şengül’ün yanında Taekwondo’ya başladı. 

İllerarası yapılan bir çok özel turnuvaya katılan Reyhan Şengül, birincilik, ikincilik ve üçüncülük olmak üzere bir çok derece elde etmiştir.

Kastamonu Erişen Spor Kulübü öğrencisi olan Reyhan Şengül, 2008 yılında Kütahya ilinde yapılan Minikler Batı Gurubu Taekwondo Şampiyonasında 50 Kg.da 2. olmuş, Çanakkale’de yapılan Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

2009 yılında Muğla Marmaris ilçesinde yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 51 Kg.da yarışmış ve ilk 8’e girerek akabinde yapılan Milli Takım Seçmelerine çağrılmış, eşleşmiş olduğu Fulden Gökalp isimli sporcuyla berabere kalmış, ancak altın vuruş raundunda maçı vermiştir.

Aynı zamanda iyi bir Poomsae sporcusu olan Reyhan Şengül, 2010 yılında Amasya ilinde yapılan Poomsae Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Yıldızlar kategorisinde yarışmış, başarılı performansı ile finale kadar gelmiş, ancak 1 puanla madalya şansını yitiren Reyhan Şengül müsabakada 6. olmuştur.

2012 yılında Antalya ili Kemer ilçesinde yapılan Türkiye Poomsae Gelişim Kampına çağrılmış, kamp hocalarınca taktire  şayan bir sporcu olmuştur. 

İstanbul ilinde 2009 yılında yapılan Hapkido Seminerine katılmıştır.Kickboks sporu ile de uğraşan Reyhan Şengül, 2012  yılında Ankara ili Pursaklar ilçesinde yapılan Kickboks Turnuvasında 55 Kg.da Semi Contact kategorisinde 1. olmuştur.

Kastamonu Kuzeykent Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi olan Reyhan Şengül, okulda da başarısı ile göz doldurmakta olup, üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır.

Kendisine spor hayatında ve okul hayatında Erişen Spor olarak başarılar dileriz.