Kooperatif Temsilcileriyle Toplantı Yapıldı

Kastamonu Köy Kalkındırma ve Diğer Amaçlı Kooperatifler Birliği (Köy-Koop) temsilcileriyle Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünde toplantı düzenlendi.

  • 333
Kooperatif Temsilcileriyle Toplantı Yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu OBM’nin Konferans Salonunda yapılan toplantıya, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer, Kastamonu Köy Kalkındırma ve Diğer Amaçlı Kooperatifler Birlik Başkanı Erol Akar, Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Güven, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Kotil, ORKÖY Şube Müdürü Hayrullah Nergiz, Kastamonu İşletme Müdürü Kamuran Aydoğan, Karadere İşletme Müdürü Orhan Şahin ile muhtelif ilçelerden temsilci olarak seçilmiş kooperatif başkanları katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Birlik Başkanı Erol Akar da, böyle bir imkanı sağladığı için Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür etti. Akar, kooperatifçiliğin önemine değindi. Birim kooperatiflerin sorunlarını paylaşmak ve çözüm üretmek adına yeni bir yapılanmaya gidildiğini belirten Akar, bu toplantı ile kooperatiflerin karşılaştıkları problemleri doğrudan aktarma fırsatını bulacağını söyledi.

Toplantıda söz alan kooperatif temsilcileri de başta vahidi fiyatların düşüklüğü, yol tamir bakımları için iş makinesi ile orman muhafaza memuru ve üretim işçisi yetersizliği olmak üzere çeşitli taleplerini dile getirdiler.

Toplantıda İşletme Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Kotil, yaptığı sunumla dikili satışların önemine değinerek ülkemiz orman emvali üretimi hakkında genel bilgiler verdi.

(İHA)