Küre Arısı İçin Büyük Atılım

Küre ilçe Kaymakamlığı, Küre Tarım İlçe Müdürlüğü, 1910 Sayılı Seydiler Tarım Kredi Kooperatifi Küre ilçemizdeki arıcılık faaliyetleri Küre Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

  • 664
Küre Arısı İçin Büyük Atılım
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Küre Kaymakamı Şahin Kazancı, Küre Tarım İlçe Müdürü Barış Tunçer, ve 1910 Sayılı Seydiler Tarım Kredi Kooperatifi yöneticisi Caner Salman toplantıya iştirak etti.
Küre ilçesi için çok önemli bir yer tutan ve eşine az rastlanır bir kaliteye sahip olan Küre balının masaya yatırıldığı toplantıda, Küre balının yaygınlaştırılması ve hak ettiği değeri kazanması amacıyla çiftçinin örgütlenerek bir arı kolonisi oluşturulması ve tüm üretim girdilerinin karşılanması hususunda çiftçiye verilebilecek destekler görüşüldü. 

Küre Kaymakamı Şahin Kazancı; “ Küre arısı çok az bilinen bir tür olmasına rağmen verimliliği çok yüksek bir tür. Bu sebeple desteklenmeli ve gerekli önem verilmelidir. Biz bu konuda çiftçimize elimizden gelen yardımı sağlayacağız” dedi.

1910 Sayılı Seydiler Tarım Kredi Kooperatifi yöneticisi Caner Salman ise yaptığı açıklamasında; “ Eli nasırlı Türk çiftçisine hizmet bizim varoluş sebebimizdir. Arıcılık konusunda çiftçimizin ihtiyaç duyduğu tüm ürünleri uygun fiyat ve vade seçenekleriyle 1910 Sayılı Seydiler Tarım Kredi Kooperatifi olarak biz karşılamaya hazırız”diye konuştu. 

MUHAMMED KÖMEÇOĞLU (İHA)